Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Povelje Međimurske županije Udruzi pčelara Agacija i Listu Međimurje

Datum objave: 20. prosinca 2012.
Povodom završetka kalendarske godine i božićnih blagdana, u četvrtak je održana Svečana sjednica Skupštine Međimurske županije. Županijski cijećnici, saborski zastupnici, načelnici i gradonačelnici, predstavnici javnog, kulturnog, gospodarskog i vjerskog života, okupili su se u Scheierovoj zgradi u Čakovcu kako bi rezimirali 2012. godinu
U prigodnom obraćanju predsjednik Skupštine Međimurske županije Petar Novački rekao je da već duže živimo u vrijeme koje nemilosrdno na vidjelo izbacuje promašaje, propuštene prilike, iznevjerena očekivanja i pomalo posustali optimizam -  probleme kojih smo žrtva, a ne uzročnici. "Posve je normalno nastojati ne samo zadržati postojeći osobni, obiteljski i ini standard već ga i iz godine  u godinu podizati na višu razinu. Bojim se da bez nužnih reformi, odgovornijeg odnosa svih političkih i gospodarskih čimbenika to neće ići željenom brzinom, stoga upućujem apel svima dobronamjernima da kroz nesebično zajedništvo porade na tim problemima kako bi Međimurska županija bila ono „malo Međimurje“ koje se spominje u pjesmama i na čije vrednote i ljepote jesmo i bit ćemo uvijek ponosni.", rekao je predsjednik Skupštine.
Župan Međimurske županije Ivan Perhoč u svom govoru naglasio je da  Međimurska Županija nastoji teret krize ravnomjerno prebaciti na sve korisnike javnog novca, vodeći pritom računa o nesmetanom funkcioniranju potrebnog, ali i o prestanku financiranja ili sufinanciranja nepotrebnog. No, i tako ušteđen novac nije bio dostatan te je danas županijski proračun u minusu, rekao je župan i nastavio:  "Odgovorno tvrdim da taj minus nije rezultat neodgovornog trošenja novca, već naše odluke da zadržimo teško stečeni visoki standard u obrazovanju, zdravstvu, komunalnoj opremljenosti. Iako ćemo taj dug morati namiriti u boljim vremenima, cijena koju bi platili prekidanjem ili ukidanjem nekih prava i projekata bila bi puno viša."
"Međimurska županija unatoč svemu ide naprijed. I dalje smo među najprosperitetnijim hrvatskim regijama, naše gospodarstvo unatoč problemima koje ima građevinska i tekstilna industrija ima svoje perjanice koje svojim inovacijama osvajaju najzahtjevnija svjetska tržišta. Po svim anketama naša administracija spada u sam hrvatski vrh, što je dokaz da kod nas u županiji, općinama i gradovima rade vrijedni i sposobni ljudi. Naši sportaši, kulturnjaci, znanstvenici, učenici   osvajaju prva mjesta, medalje i priznanja, što je dokaz da za uspjeh nije presudan novac već pouzdanje u vlastite snage i razvijene radne navike. Toga kod Međimuraca nikad nije nedostajalo. No, najvažnijim smatram činjenicu da Međimurci nisu izgubili vjeru u sebe, bližnje i što je najvažnije vjeru u zajednicu. ", rekao je Perhoč.
Na svečanoj sjednici uručene su i Povelje Međimurske županije koje se tradicionano krajem godine dodijeljuju zaslužnim građanima, udrugama i institucijama s područja Međimurske županije.
Prva povelja dodjeljena je Udruzi pčelara Međimurja "Agacija" povodom 30 obljetnice uspješnog, zapaženog i plodonosnog djelovanja i rada, s ciljem održanja i razvoja pčelarstva, gospodarenja pašnim resursima na području Međimurske županije, s posebnim naglaskom na očuvanje autohtone sive pčele te promoviranju Međimurske županije putem svojih aktivnosti i pčelarskih proizvoda.
Druga Povelja Međimurske županije dodijeljene se Listu Međimurje povodom 60-te obljetnice kontinuiranog izlaženja i informiranja stanovništva Međimurske županije i Hrvatske. U Listu Međimurje stasale su generacije novinarki i novinara, a tiskovina je danas najprodavaniji lokalni tjednik u Hrvatskoj. Putem pretplate preko Lista Međimurje, vijesti iz Međimurja dolaze do Međimuraca širom Hrvatske i svijeta.
U ime nagrađenih zahvalio se glavni urednik Lista Međimurje naglasivši da će novčani dio nagrade uplatiti za pomoć stradalima u poplavi u Pušćinama.
U glazbenom dijelu programa nastupila je ženska vokalna skupina Stridone iz Štrigove.
svecana
Povodom završetka kalendarske godine i božićnih blagdana, u četvrtak je održana Svečana sjednica Skupštine Međimurske županije. Županijski cijećnici, saborski zastupnici, načelnici i gradonačelnici, predstavnici javnog, kulturnog, gospodarskog i vjerskog života, okupili su se u Scheierovoj zgradi u Čakovcu kako bi rezimirali 2012. godinu.

U prigodnom obraćanju predsjednik Skupštine Međimurske županije Petar Novački rekao je da već duže živimo u vrijeme koje nemilosrdno na vidjelo izbacuje promašaje, propuštene prilike, iznevjerena očekivanja i pomalo posustali optimizam -  probleme kojih smo žrtva, a ne uzročnici. "Posve je normalno nastojati ne samo zadržati postojeći osobni, obiteljski i ini standard već ga i iz godine  u godinu podizati na višu razinu. Bojim se da bez nužnih reformi, odgovornijeg odnosa svih političkih i gospodarskih čimbenika to neće ići željenom brzinom, stoga upućujem apel svima dobronamjernima da kroz nesebično zajedništvo porade na tim problemima kako bi Međimurska županija bila ono „malo Međimurje“ koje se spominje u pjesmama i na čije vrednote i ljepote jesmo i bit ćemo uvijek ponosni.", rekao je predsjednik Skupštine.

Župan Međimurske županije Ivan Perhoč u svom govoru n
aglasio je da  Međimurska Županija nastoji teret krize ravnomjerno prebaciti na sve korisnike javnog novca, vodeći pritom računa o nesmetanom funkcioniranju potrebnog, ali i o prestanku financiranja ili sufinanciranja nepotrebnog. No, i tako ušteđen novac nije bio dostatan te je danas županijski proračun u minusu, rekao je župan i nastavio:  "Odgovorno tvrdim da taj minus nije rezultat neodgovornog trošenja novca, već naše odluke da zadržimo teško stečeni visoki standard u obrazovanju, zdravstvu, komunalnoj opremljenosti. Iako ćemo taj dug morati namiriti u boljim vremenima, cijena koju bi platili prekidanjem ili ukidanjem nekih prava i projekata bila bi puno viša."

"Međimurska županija unatoč svemu ide naprijed. I dalje smo među najprosperitetnijim hrvatskim regijama, naše gospodarstvo unatoč problemima koje ima građevinska i tekstilna industrija ima svoje perjanice koje svojim inovacijama osvajaju najzahtjevnija svjetska tržišta. Po svim anketama naša administracija spada u sam hrvatski vrh, što je dokaz da kod nas u županiji, općinama i gradovima rade vrijedni i sposobni ljudi. Naši sportaši, kulturnjaci, znanstvenici, učenici   osvajaju prva mjesta, medalje i priznanja, što je dokaz da za uspjeh nije presudan novac već pouzdanje u vlastite snage i razvijene radne navike. Toga kod Međimuraca nikad nije nedostajalo. No, najvažnijim smatram činjenicu da Međimurci nisu izgubili vjeru u sebe, bližnje i što je najvažnije vjeru u zajednicu. ", rekao je Perhoč.

Na svečanoj sjednici uručene su i Povelje Međimurske županije koje se tradicionano krajem godine dodijeljuju zaslužnim građanima, udrugama i institucijama s područja Međimurske županije. 

Prva povelja dodjeljena je Udruzi pčelara Međimurja "Agacija" povodom 30 obljetnice uspješnog, zapaženog i plodonosnog djelovanja i rada, s ciljem održanja i razvoja pčelarstva, gospodarenja pašnim resursima na području Međimurske županije, s posebnim naglaskom na očuvanje autohtone sive pčele te promoviranju Međimurske županije putem svojih aktivnosti i pčelarskih proizvoda. Druga Povelja Međimurske županije dodijeljene se Listu Međimurje povodom 60-te obljetnice kontinuiranog izlaženja i informiranja stanovništva Međimurske županije i Hrvatske. U Listu Međimurje stasale su generacije novinarki i novinara, a tiskovina je danas najprodavaniji lokalni tjednik u Hrvatskoj. Putem pretplate preko Lista Međimurje, vijesti iz Međimurja dolaze do Međimuraca širom Hrvatske i svijeta.

U ime nagrađenih zahvalio se glavni urednik Lista Međimurje naglasivši da će novčani dio nagrade uplatiti za pomoć stradalima u poplavi u Pušćinama.

U glazbenom dijelu programa nastupila je ženska vokalna skupina Stridone iz Štrigove.

{gallery}2012galerije/Prosinac_2012/Svecana{/gallery}  

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content