Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Isplata žurne pomoći do kraja sljedećeg tjedna

Datum objave: 14. prosinca 2012.
U petak je u prostorima Općine Nedelišće održan sastanak Povjerenstva za raspolaganje donacijama primljenim za poplavljene u Pušćinama. Naime, Vlada Republike Hrvatske na prošlotjednoj sjednici donijela je odluku o dodjeli nužne pomoći za poplavljene mještane Pušćina, a novac u iznosu od 2.105.000,00 kuna ovih bi dana trebao sjesti na račun Općine Nedelišće.
Na sastanku je dogovoreno da će novac biti oštećenima u poplavi isplaćen najkasnije do kraja sljedećeg tjedna, a način raspodjele novca utvrdit će se nakon provjere konačne procijene štete.
Inače, ukupna šteta procijenjena je na 22.131.250,00 kuna, a obuhvaća štetu na obiteljskim kućama, poljoprivrednim površinama, gospodarskim objektima, namještaju, uređajima i opremi. Ovaj novac Vlada je dodijelila kao nužnu pomoć, te se očekuje da će oštećeni mještani Pušćina na ime šteta od elementarnih nepogoda dobiti dodatna financijska sredstva.
Dosad je na posebni račun koji je za ove namjene otvoren u Općini Nedelišće uplaćeno oko 250.000 kuna, a najveći dio tog novca je već i utrošen. Također, neposredno nakon poplave Centar za socijalnu skrb Čakovec poplavljenim domaćinstvima podijelio je 70 tisuća kuna. Općina Nedelišće zahvaljuje se svim donatorima koji su pomogli kako bi se posljedice elementarne nepogode što prije sanirale.
pop30_nas
U petak je u prostorima Općine Nedelišće održan sastanak Povjerenstva za raspolaganje donacijama primljenim za poplavljene u Pušćinama. Naime, Vlada Republike Hrvatske na prošlotjednoj sjednici donijela je odluku o dodjeli nužne pomoći za poplavljene mještane Pušćina, a novac u iznosu od 2.105.000,00 kuna ovih bi dana trebao sjesti na račun Općine Nedelišće.

Na sastanku je dogovoreno da će novac biti oštećenima u poplavi isplaćen najkasnije do kraja sljedećeg tjedna, a način raspodjele novca utvrdit će se nakon provjere konačne procijene štete. 

Inače, ukupna šteta procijenjena je na 22.131.250,00 kuna, a obuhvaća štetu na obiteljskim kućama, poljoprivrednim površinama, gospodarskim objektima, namještaju, uređajima i opremi. Ovaj novac Vlada je dodijelila kao nužnu pomoć, te se očekuje da će oštećeni mještani Pušćina na ime šteta od elementarnih nepogoda dobiti dodatna financijska sredstva.

Dosad je na posebni račun koji je za ove namjene otvoren u Općini Nedelišće uplaćeno oko 250.000 kuna, a najveći dio tog novca je već i utrošen. Također, neposredno nakon poplave Centar za socijalnu skrb Čakovec poplavljenim domaćinstvima podijelio je 70 tisuća kuna. Općina Nedelišće zahvaljuje se svim donatorima koji su pomogli kako bi se posljedice elementarne nepogode što prije sanirale.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content