Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

U Međimurskoj županiji obilježen Međunarodni dan ljudskih prava

Datum objave: 10. prosinca 2012.
hol04
Društvo „Naša djeca“ i UO za gospodarstvo, promet i europske integracije povodom Međunarodnog dana ljudskih prava u prostorijama Međimurske županije otvorili su izložbu dječjih radova „DJECA IMAJU PRAVO NA…“

10. prosinac 1948. godine je bio dan kada je Opća skupština UN-a prihvatila univerzalnu Deklaraciju o ljudskim pravima kojim je prvi put u povijesti čovječanstvo priznalo ljudima i na formalnoj razini pravo na život, slobodu i sigurnost bez ikakvih razlika u odnosu na spol, u odnosu na vjeru, u odnosu na bilo kakvu drugu posebnost. Danas je ta Deklaracija prevedena na 380 jezika i dijalekata i to je čini možda najuniverzalnijim dokumentom na svijetu.

Izložbu je otvorio Zamjenik župana Međimurske županije g. Matija Posavec, a nazočne su pozdravile i gđa Gordana Šoltić Siladi – predsjednica „Društva naša djeca“ – Čakovec i mr.sc. Vesna Haluga, pročelnica UO za godpodarstvo, promet i EI Međimurske županiji. Zamjenik Posavec naglasio je važnost učenje, odgajanja djece o ljudskim pravima od najranije dobi.

Izložbu  je moguće pogledati do 17. Prosinca u Međimurskoj županiji, Ruđera Boškovića 2, Čakovec.
hol05

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content