Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Svi raspoloživi resursi moraju se angažirati kako bi se pomoglo stanovništvu

Datum objave: 3. prosinca 2012.
Ovog utorka u Velikoj vijećnici Međimurske županije održan je prvi radni sastanak Povjerenstva za analizu izvanredne situacije – poplave u naselju Pušćine. Da podsjetimo, Povjerenstvo je formirano kako bi se utvrdile sve okolnosti koje su dovele do poplavljivanja dijela naselja Pušćine 06. studenog 2012. godine.
Na radnom sastanku je zaključeno da prva mjera koja se treba poduzeti je da se svi raspoloživi resursi moraju angažirati za saniranje šteta od poplava i pomoći stanovništvu, kako bi se što prije osigurali normalni uvjeti stanovanja i poslovanja na poplavljenom području.
Zaključeno je i da se od Hrvatskih voda, Službe zaštite i spašavanja Područni ured Čakovec, HEP – proizvodnje i HEP – distribucije zatraži da u roku od 15 dana dostave svu dokumentaciju vezanu uz poduzimane aktivnosti oko nasipa te hidro-akumulacijskih jezera i hidroelektrana, odnosno kronologiju proglašavanja određenih razina opasnosti. Nakon dostave traženih podataka, organizirat će se sastanak samo s navedenim institucijama na kojem će se utvrditi potreba vještačenja određenih dijelova nasipa i poduzetih radnji koje su eventualno dovele do prelijevanja i puknuća nasipa. Prikupljeni podaci dostavit će se na sljedeću sjednicu povjerenstva.
Također, dogovoreno je da se žurno poduzmu sve potrebne radnje kako bi se pripremila potrebna dokumentacija za rekonstrukciju i izgradnju nasipa od naselja Trnovec do naselja Gornji Kuršanec.
Na radnom sastanku zaključeno je da je potrebno pokrenuti i postupak revizije Procjene ugroženosti stanovništva, materijalnih i kulturnih dobara i okoliša od katastrofa i velikih nesreća za područje Međimurske županije.
povjerenstvo_nas
Ovog utorka u Velikoj vijećnici Međimurske županije održan je prvi radni sastanak Povjerenstva za analizu izvanredne situacije – poplave u naselju Pušćine. Da podsjetimo, Povjerenstvo je formirano kako bi se utvrdile sve okolnosti koje su dovele do poplavljivanja dijela naselja Pušćine 06. studenog 2012. godine.

Na radnom sastanku je zaključeno da prva mjera koja se treba poduzeti je da se svi raspoloživi resursi moraju angažirati za saniranje šteta od poplava i pomoći stanovništvu, kako bi se što prije osigurali normalni uvjeti stanovanja i poslovanja na poplavljenom području. 

Zaključeno je i da se od Hrvatskih voda, Službe zaštite i spašavanja Područni ured Čakovec, HEP – proizvodnje i HEP – distribucije zatraži da u roku od 15 dana dostave svu dokumentaciju vezanu uz poduzimane aktivnosti oko nasipa te hidro-akumulacijskih jezera i hidroelektrana, odnosno kronologiju proglašavanja određenih razina opasnosti. Nakon dostave traženih podataka, organizirat će se sastanak samo s navedenim institucijama na kojem će se utvrditi potreba vještačenja određenih dijelova nasipa i poduzetih radnji koje su eventualno dovele do prelijevanja i puknuća nasipa. Prikupljeni podaci dostavit će se na sljedeću sjednicu povjerenstva.

Također, dogovoreno je da se žurno poduzmu sve potrebne radnje kako bi se pripremila potrebna dokumentacija za rekonstrukciju i izgradnju nasipa od naselja Trnovec do naselja Gornji Kuršanec. 
Na radnom sastanku zaključeno je da je potrebno pokrenuti i postupak revizije Procjene ugroženosti stanovništva, materijalnih i kulturnih dobara i okoliša od katastrofa i velikih nesreća za područje Međimurske županije.
Djeca iz Međimurja učit će u Newtonovim sobama u Centru LORI, zahvaljujući sporazumu Međimurske županije i Ludbrega
Stotinu darovitih informatičara i IT stručnjaka u Međimurju  okupila Zimska škola informatike
Danas je rođendan Muzeja Međimurja Čakovec, čuvara kulturno-povijesnog blaga našega kraja
Međimurska županija podržava daljnje aktivnosti Centra za pomoć u kući, osnažujući podršku starijim i nemoćnim sugrađanima
Župan Matija Posavec čestitao europskom viceprvaku i najboljem junioru svijeta Svenu Strahiji
Objavljen poziv za turističke manifestacije i dodijeljeni certifikati za postignuća u održivom turizmu
RJEŠENJE o potrebi postupka prethodne ocjene prihvatljivnosti zahvata za ekološku mrežu - Pošumljavanje Donja Dubrava
Javni poziv za podnošenje zahtjeva za dodjelu dara u naravi u obliku poklon bona hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata s područja MŽ
JAVNI NATJEČAJ za sufinanciranje programa i projekata udruga u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024.
Međimurska županija objavila Javni natječaj za su/financiranje programa i projekata udruga koji su od interesa za Međimursku županiju u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024. godini
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content