Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurska vina i bučina ulja predstavljeni u Francuskoj

Datum objave: 3. prosinca 2012.
Međimurska županija je na poziv francuske Vlade dobila mogućnost predstavljanja svojih proizvoda i regije na svjetskom sajmu vinogradarstva, vinarstva, voćarstva i povrtlarstva „Vinitech Sifel“ koji se svake godine održava u svjetskoj prijestolnici vina, Bordeaxu. Na spomenutom sajmu  Međimurska županija, tako je, predstavljala Hrvatsku i to kroz potencijale međimurskih vinara, enogastronomije, turizma i kulture.
Izaslanstvo Međimurske županije predvođeno zamjenikom župana Matijom Posavcem, iskoristilo je mogućnost da Međimurje što kvalitetnije prezentira putem brojnih susreta i kontakata, koji su rezultirali namjerom o sklapanju Sporazuma o suradnji Međimurske županije i francuske regije Akvitanija te regionalnih razvojnih agencija. S predstavnicima hotelske kuće Valamar dogovoren je plasman međimurskih vina i bučinog ulja, ne samo u hotele diljem Francuske, već i u njihov lanac hotela diljem Europe. U konferencijskom dijelu sajma održana je prezentacija Međimurske županije za akreditirane stručnjake s područja vinogradarstva i vinarstva, a  koju su pratili  novinari Associated France pressa i specijaliziranih časopisa o vinima kao i predstavnici francuskih turoperatora.
Štand Međimurske županije obišli su veleposlanik RH u Francuskoj Mirko Galić u društvu nekoliko veleposlanika drugih zemalja, gradonačelnik Bordeauxa, direktorica razvojne agencije Akvitanije i bivši francuski premijer Alan Juppe te mnogobrojni posjetitelj sajma.
Kako je istaknuo zamjenik župana Posavec, Međimurje mora više koristiti ovakav oblik suradnje, promovirati svoje potencijale i mogućnosti izvan granica Hrvatske. Uspješna suradnja s drugim regijama u konačnici može biti od velike koristi Međimurju, koje je potrebno predstaviti kao turistički i gospodarski brend,  kako zbog zemljopisne pozicije, prometne povezanosti i infrastrukture tako i zbog i prirodnih i kulturnih znamenitosti. Zamjenik župana dodaje, kako su francuski partneri zainteresirani i za ulaganja u tekstilnu industriju o čemu će se intenzivno razgovarati narednih tjedana.
Izaslanstvo Međimurske županije činili su zamjenik župana Matija Posavec, pročelnica Upravnog odjela za poljoprivredu i turizam Danica Pošta, voditelj odjela za europske integracije Darko Radanović, predstavnica Regionalne razvojne agencije REDEA Mihaela Pancer Zadravec te turističke zajednice Rudi Grula. Uz njih bili i predstavnici vinara, voćara, turističkih agencija, proizvođači vinogradarske opreme i domaćih proizvoda - bučinog ulja te predstavnik tvrtke Agromeđimurje.
FRANCE_1
Međimurska županija je na poziv francuske Vlade dobila mogućnost predstavljanja svojih proizvoda i regije na svjetskom sajmu vinogradarstva, vinarstva, voćarstva i povrtlarstva „Vinitech Sifel“ koji se svake godine održava u svjetskoj prijestolnici vina, Bordeaxu. Na spomenutom sajmu  Međimurska županija, tako je, predstavljala Hrvatsku i to kroz potencijale međimurskih vinara, enogastronomije, turizma i kulture.   

Izaslanstvo Međimurske županije predvođeno zamjenikom župana Matijom Posavcem, iskoristilo je mogućnost da Međimurje što kvalitetnije prezentira putem brojnih susreta i kontakata, koji su rezultirali namjerom o sklapanju Sporazuma o suradnji Međimurske županije i francuske regije Akvitanija te regionalnih razvojnih agencija. S predstavnicima hotelske kuće Valamar dogovoren je plasman međimurskih vina i bučinog ulja u njihov lanac hotela. U konferencijskom dijelu sajma održana je prezentacija Međimurske županije za akreditirane stručnjake s područja vinogradarstva i vinarstva, a  koju su pratili  novinari Associated France pressa i specijaliziranih časopisa o vinima kao i predstavnici francuskih turoperatora. 

Štand Međimurske županije obišli su veleposlanik RH u Francuskoj Mirko Galić u društvu nekoliko veleposlanika drugih zemalja, gradonačelnik Bordeauxa, direktorica razvojne agencije Akvitanije i bivši francuski premijer Alan Juppe te mnogobrojni posjetitelj sajma.

Kako je istaknuo zamjenik župana Posavec, Međimurje mora više koristiti ovakav oblik suradnje, promovirati svoje potencijale i mogućnosti izvan granica Hrvatske. Uspješna suradnja s drugim regijama u konačnici može biti od velike koristi Međimurju, koje je potrebno predstaviti kao turistički i gospodarski brend,  kako zbog zemljopisne pozicije, prometne povezanosti i infrastrukture tako i zbog i prirodnih i kulturnih znamenitosti. Zamjenik župana dodaje, kako su francuski partneri zainteresirani i za ulaganja u tekstilnu industriju o čemu će se intenzivno razgovarati narednih tjedana.  

Izaslanstvo Međimurske županije činili su zamjenik župana Matija Posavec, pročelnica Upravnog odjela za poljoprivredu i turizam Danica Pošta, voditelj odjela za europske integracije Darko Radanović, predstavnica Regionalne razvojne agencije REDEA Mihaela Pancer Zadravec te turističke zajednice Rudi Grula. Uz njih bili i predstavnici vinara, voćara, turističkih agencija, proizvođači vinogradarske opreme i domaćih proizvoda - bučinog ulja te predstavnik tvrtke Agromeđimurje.

{gallery}2012galerije/Prosinac_2012/Bordeaux{/gallery}  

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content