Županijsko povjerenstvo za procjenu štete od elementarnih nepogoda,završilo je s izvidom terena i popisivanjem šteta uzrokovane izlijevanjem rijeke Drave kod Pušćina 06. studenog 2012. godine
Ukupna procijenjena šteta na 115 poplavljenih objekata iznosi 22.131.250,00  kuna. Od toga šteta na 67 obiteljskih kuća iznosi, uključujući i namještaj i uređaje iznosi 17.216.200,00 kuna. Štete u poljoprivrednoj proizvodnji procijenjene su na 614.500,00 kuna. Gospodarski subjekti na poplavljenom području, prema Županijskom povjerenstvu imaju štete u iznosu od 4.300.550,00 kuna.
U proteklih dva tjedna nadležna povjerenstva obišla su sva oštećena domaćinstva i poslovne subjekte, evidentirana je oštećena i uništena imovina i dobra, te je na temelju utvrđenog stanja procijenjena nastala šteta. Kako visina nastale štete prelazi mogućnost Općine i Županije, Izvješće će se poslati u Zagreb kako bi se nadoknada oštećenima isplatila iz Državnog proračuna.
No, prije nego što se Procjena pošalje u Zagreb, s njom će biti upoznati svi poplavljeni, kako bi se eventualno mogle unijeti još neke korekcije.
steta_nas
Županijsko povjerenstvo za procjenu štete od elementarnih nepogoda,završilo je s izvidom terena i popisivanjem šteta uzrokovane izlijevanjem rijeke Drave kod Pušćina 06. studenog 2012. godine.

Ukupna procijenjena šteta na 115 poplavljenih objekata iznosi 22.131.250,00  kuna. Od toga šteta na 67 obiteljskih kuća iznosi, uključujući i namještaj i uređaje iznosi 17.216.200,00 kuna. Štete u poljoprivrednoj proizvodnji procijenjene su na 614.500,00 kuna. Gospodarski subjekti na poplavljenom području, prema Županijskom povjerenstvu imaju štete u iznosu od 4.300.550,00 kuna.

U proteklih dva tjedna nadležna povjerenstva obišla su sva oštećena domaćinstva i poslovne subjekte, evidentirana je oštećena i uništena imovina i dobra, te je na temelju utvrđenog stanja procijenjena nastala šteta. Kako visina nastale štete prelazi mogućnost Općine i Županije, Izvješće će se poslati u Zagreb kako bi se nadoknada oštećenima isplatila iz Državnog proračuna. 

No, prije nego što se Procjena pošalje u Zagreb, s njom će biti upoznati svi poplavljeni, kako bi se eventualno mogle unijeti još neke korekcije.