Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Predstavljena monografija 7. gardijske brigade

Datum objave: 28. studenoga 2012.
U utorak je u Scheierovoj zgradi u Čakovcu održana predstavljanje monografije 7. gardijske brigade Hrvatske Vojske "Pume". Riječ je o posljednjoj knjizi iz niza monografija o gardijskim brigadama.
Knjiga je iz tiska izašla još prošle godine, no po prvi je put predstavljenja u Čakovcu. Naime, kroz "Pume" je prošlo mnogo naših sugrađana i to po bojišnicama širom Hrvatske i Bosne i Hercegovine. O ratnom putu ove postrojbe, osnovane 23. prosinca 1992. godine govorili su pukovnik, urednik edicije MORH-a o gardijskim brigadama Hrvatske vojske Antun Moguš, te članovi edicije Juraj Bahnik, načelnik saniteta 7. gardijske brigade Stanko Šincek, zapovjednik tenkovske bojne 7. gardijske brigade i predsjednik udruge ''Puma''  Mirko Martinjak i pomoćnik za političku djelatnost 7. gardijske brigade  Josip Šimunko.
Na izradi knjige sudjelovali su brojni neposredni sudionici ratnog puta ove postrojbe, čija je kruna oslobođenje Knina. Knjiga ima 434 strane, a u njoj se nalazi i preko 400 autentičnih fotografija.
pume_nas
U utorak je u Scheierovoj zgradi u Čakovcu održana predstavljanje monografije 7. gardijske brigade Hrvatske Vojske "Pume". Riječ je o posljednjoj knjizi iz niza monografija o gardijskim brigadama.

Knjiga je iz tiska izašla još prošle godine, no po prvi je put predstavljena u Čakovcu. Naime, kroz "Pume" je prošlo mnogo naših sugrađana i to po bojišnicama širom Hrvatske i Bosne i Hercegovine. O ratnom putu ove postrojbe, osnovane 23. prosinca 1992. godine govorili su pukovnik, urednik edicije MORH-a o gardijskim brigadama Hrvatske vojske Antun Moguš, te članovi edicije Juraj Bahnik, načelnik saniteta 7. gardijske brigade Stanko Šincek, zapovjednik tenkovske bojne 7. gardijske brigade i predsjednik udruge ''Puma''  Mirko Martinjak i pomoćnik za političku djelatnost 7. gardijske brigade  Josip Šimunko.   

Na predstavljanju je bio i župan Međimurske županije Ivan Perhoč, koji je govorio o ulozi Međimurja i Međimuraca u konačnom oslobađanju Hrvatske.

 

Na izradi knjige sudjelovali su brojni neposredni sudionici ratnog puta ove postrojbe, čija je kruna oslobođenje Knina. Knjiga ima 434 strane, a u njoj se nalazi i preko 400 autentičnih fotografija.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content