Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Delegacija Međimurske županije u posjeti Rivenskoj oblasti u Ukrajini

Datum objave: 26. studenoga 2012.
Na poziv Ukrajinske strane, proteklog vikenda u službenom posjetu Rivenskoj oblasti i gradu Rivnu boravila je tročlana delegacija Međimurske županije predvođena zamjenikom župana Matijom Posavcem.
Riječ je o oblasti, odnosno regiji u zapadnom dijelu Ukrajine s razvijenom kemijskom, prehrambenom industrijom te industrijom građevnog materijala. Regija je bogata mineralnim sirovinama i ugljenom. U  njoj živi oko milijun i 200 tisuća stanovnika, a u sjedištu oblasti Gradu Rivne oko 250.000 stanovnika. Regija i cijela Ukrajina mnogo očekuju od procesa približavanja Europskoj uniji, a Međimursku županiju i Rivensku oblast spojio je veleposlanik Republike Ukrajine u Hrvatskoj nj.e. Oleksandr Levčenko.
U trodnevnom posjetu izaslanstvo je posjetilo kulturne, zdravstvene i administrativne objekte u regiji, razgovaralo s dužnosnicima te dogovorilo neke konkretne korake u povezivanju dviju regija. Kako je prilikom predstavljanja Međimurske županije rekao zamjenik župana Posavec,  mogućnosti za suradnju su velike, i na kulturnom i gospodarskom planu. Međimursko gospodarstvo ukrajinskoj strani ima mnogo toga za ponuditi, a Ukrajinci koristi mogu imati od našeg geografskog položaja i skorog ulaska u Europsku uniju otvaranjem primjerice logističkih centara. Mogućnosti ima i u kulturnoj razmjeni i međusobnom povezivanju, pogotovu putem fondova Europske unije.
Inicirano je i potpisivanje Povelje o suradnji i prijateljstvu, te dogovoren skori uzvratni posjet Ukrajinaca Međimurskoj županiji.
U delegaciji iz Međimurja, osim zamjenika Posavca, bili su i pročelnik UO za gradnju i prostorno planiranje Stjepan Baranašić i pročelnik UO za poslove župana David Vugrinec. U trodnevnom posjetu razgledali su i Kliniku za onkološke bolesti u Rivnu, obrazovnom i proizbodnom kopleksu Centra za zapošljavanje Rivne te povijesnom muzeju u Ostrohu, Društvenom veleučilištu te kulturnom i arheološkom centru "Peresopnytsia", tzv. Centru ukrajinske državnosti.
RIvne_nas
Na poziv Ukrajinske strane, proteklog vikenda u službenom posjetu Rivenskoj oblasti i gradu Rivnu boravila je tročlana delegacija Međimurske županije predvođena zamjenikom župana Matijom Posavcem. 

Riječ je o oblasti, odnosno regiji u zapadnom dijelu Ukrajine s razvijenom kemijskom, prehrambenom industrijom te industrijom građevnog materijala. Regija je bogata mineralnim sirovinama i ugljenom. U  njoj živi oko milijun i 200 tisuća stanovnika, a u sjedištu oblasti Gradu Rivne oko 250.000 stanovnika. Regija i cijela Ukrajina mnogo očekuju od procesa približavanja Europskoj uniji, a Međimursku županiju i Rivensku oblast spojio je veleposlanik Republike Ukrajine u Hrvatskoj nj.e. Oleksandr Levčenko.

U trodnevnom posjetu izaslanstvo je posjetilo kulturne, zdravstvene i administrativne objekte u regiji, razgovaralo s dužnosnicima te dogovorilo neke konkretne korake u povezivanju dviju regija. Kako je prilikom predstavljanja Međimurske županije rekao zamjenik župana Posavec,  mogućnosti za suradnju su velike, i na kulturnom i gospodarskom planu. Međimursko gospodarstvo ukrajinskoj strani ima mnogo toga za ponuditi, a Ukrajinci koristi mogu imati od našeg geografskog položaja i skorog ulaska u Europsku uniju otvaranjem primjerice logističkih centara. Mogućnosti ima i u kulturnoj razmjeni i međusobnom povezivanju, pogotovu putem fondova Europske unije.

Inicirano je i potpisivanje Povelje o suradnji i prijateljstvu, te dogovoren skori uzvratni posjet Ukrajinaca Međimurskoj županiji.

U delegaciji iz Međimurja, osim zamjenika Posavca, bili su i pročelnik UO za gradnju i prostorno planiranje Stjepan Baranašić i pročelnik UO za poslove župana David Vugrinec. U trodnevnom posjetu razgledali su i Kliniku za onkološke bolesti u Rivnu, obrazovnom i proizbodnom kopleksu Centra za zapošljavanje Rivne te povijesnom muzeju u Ostrohu, Društvenom veleučilištu te kulturnom i arheološkom centru "Peresopnytsia", tzv. Centru ukrajinske državnosti.

{gallery}2012galerije/Studeni_2012/Rivne{/gallery}  

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content