Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Skinuta ogromna mrlja s hrvatske borbe za samostalnost i slobodu

Datum objave: 16. studenoga 2012.
Povodom oslobađajuće presude generalima Gotovini i Markaču, koju je u petak donijelo Žalbeno vijeće Međunarodnog suda za ratne zločine počinjene na području bivše Jugoslavije, župan Međimurske županije Ivan Perhoč izdao je priopćenje u kojem stoji:
"Izuzetno mi je drago što je konačna presuda generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču oslobađajuća, te što je prvobitna pobijena po svim točkama optužnice. Iako je naravno izuzetno važno što su nevine osobe oslobođene, posebno naglašavam činjenicu da je ovime i s akcije Hrvatske vojske "Oluja" skinuta stigma zločinačkog poduhvata, a sa samim time i ogromna mrlja sa cjelokupne hrvatske borbe za samostalnost i slobodu.
Ja kao župan Međimurske županije iskreno želim našim generalima da što prije počnu normalno živjeti i koliko je moguće prebrode posljedice godina koje su kao nevini proveli u Haagu. Također, slažem se s predsjednikom Josipovićem da je ovom presudom dokazano da  Hrvatska nije počinila etničko čišćenje, da je naša borba bila jasna i časna te da naša zemlja i pravosuđe svoju zrelost moraju dokazati procesuiranjem individualnih zločina tko god ih počinio.
Vjerujem da je tek danas Hrvatska potpuno oslobođena i da je zatvorena knjiga naše krvave borbe za neovisnost. Na svima nama sad je da od Hrvatske napravimo zemlju u kojoj se može pristojno živjeti od svog rada."
S poštovanjem,
zupan_nas
Povodom oslobađajuće presude generalima Gotovini i Markaču, koju je u petak donijelo Žalbeno vijeće Međunarodnog suda za ratne zločine počinjene na području bivše Jugoslavije, župan Međimurske županije Ivan Perhoč izdao je priopćenje u kojem stoji: 

"Izuzetno mi je drago što je konačna presuda generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču oslobađajuća, te što je prvobitna pobijena po svim točkama optužnice. Iako je naravno izuzetno važno što su nevine osobe oslobođene, posebno naglašavam činjenicu da je ovime i s akcije Hrvatske vojske "Oluja" skinuta stigma zločinačkog poduhvata, a sa samim time i ogromna mrlja sa cjelokupne hrvatske borbe za samostalnost i slobodu.
 Ja kao župan Međimurske županije iskreno želim našim generalima da što prije počnu normalno živjeti i koliko je moguće prebrode posljedice godina koje su kao nevini proveli u Haagu. Također, slažem se s predsjednikom Josipovićem da je ovom presudom dokazano da  Hrvatska nije počinila etničko čišćenje, da je naša borba bila jasna i časna te da naša zemlja i pravosuđe svoju zrelost moraju dokazati procesuiranjem individualnih zločina tko god ih počinio.
 Vjerujem da je tek danas Hrvatska potpuno oslobođena i da je zatvorena knjiga naše krvave borbe za neovisnost. Na svima nama sad je da od Hrvatske napravimo zemlju u kojoj se može pristojno živjeti od svog rada." 
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content