Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Ukinuto izvanredno stanje obrane od poplava

Datum objave: 14. studenoga 2012.
Kako je protok rijeke Drave na brani HE Varaždin pao ispod razine potrebne za proglašenje mjera obrane od poplava s tendencijom daljnjeg opadanja, danas u 12:00 sati župan Međimurske županije Ivan Perhoč donio je Rješenje o prekidu izvanrednog stanja obrane od poplava na branjenom području u Međimurskoj županiji.
Ukidanje izvanrednog stanja ne znači da će oslabjeti napori u sanaciji poplavljenog područja u Pušćinama i vraćanja života u normalu. Na današnjem operativnom sastanku Stožera za zaštitu i spašavanje govoreno je o aktivnostima proteklog dana. Održan je zbog  mještana poplavljenog dijela Pušćina na kojem su, među ostalim analizirani akutni problemi. Mještani su istakli probleme oko raspodjele sušilica prostorija te su zamolili nadležne da im se osigura dodatno drvo za ogrjev. Kako bi se izbjegli eventualni zdravstveni problemi, potrebno je isprazniti septičke jame.
Poplavljeni stanovnici Pušćina tražili su i da se utvrdi tko je odgovoran za poplavu te tko je i na kojem mjestu u sustavu zakazao u obavješćivanju, pripremi i zaštiti od poplavnih voda. Župan Ivan Perhoč naglasio je da su sve snage u proteklih osam dana usmjerene u saniranje posljedica poplave te olakšavanja života ljudi na poplavljenom području. Potpuna analiza događaja tek slijedi, te će u tu svrhu biti formirano posebno povjerenstvo u koje će ući predstavnici Međimurske županije, Općine Nedelišće, Mjesnog odbora Pušćine, Hrvatskih voda, Hrvatske elektro-privrede, Policijske uprave Međimurske, Područnog ureda za zaštitu i spašavanje Čakovec, Veterinarske inspekcije i Vatrogasne zajednice Međimurske županije. Ono će prikupiti sve relevantne podatke te utvrditi tijek događaja uoči i tijekom poplave.
Inače, velik broj građana koji žele donirati novac, namještaj i kućanske aparate i dalje zove u Općinu Nedelišće. U općini mole sve građane Međimurske županije i šire koji su spremni donirati određena materijalna sredstva da se jave u Općinu Nedelišće na brojeve telefona 040/821-107, 095/9060017, 098426171, te ostave svoje podatke , (ime i prezime, broj telefona) i opis sredstava koje namjeravaju donirati. Kada Općina Nedelišće točno utvrdi koje su potrebe poplavljenih domaćinstava obratiti ćemo  se sa potrebama prema prijavljenim donatorima.
Ukoliko građani žele nekome od poplavljenih donirati sredstva direktno, molimo da s njime stupe u kontakt. Općina Nedelišće osigurala je određeni prostor za sredstva donirana od pravnih osoba, pa iste molimo da se obrate Općini Nedelišće na slijedeće brojeve telefona:
040/821-107, 095/9060017 – Darko Dania, 098//426171 – Damir Posavec.
Općina Nedelišće otvorila je račun za pomoć poplavljenima broj 2392007-1500050201, kod Međimurske banke Čakovec. Molimo sve one koji su u mogućnosti i žele donirati novčana sredstva da ista uplate na žiro račun.
poplava_13_nas
Kako je protok rijeke Drave na brani HE Varaždin pao ispod razine potrebne za proglašenje mjera obrane od poplava s tendencijom daljnjeg opadanja, danas u 12:00 sati župan Međimurske županije Ivan Perhoč donio je Rješenje o prekidu izvanrednog stanja obrane od poplava na branjenom području u Međimurskoj županiji.  Ukidanje izvanrednog stanja ne znači da će oslabjeti napori u sanaciji poplavljenog područja u Pušćinama i vraćanja života u normalu. Na današnjem operativnom sastanku Stožera za zaštitu i spašavanje govoreno je o aktivnostima proteklog dana. Održan je zbog  mještana poplavljenog dijela Pušćina na kojem su, među ostalim analizirani akutni problemi. Mještani su istakli probleme oko raspodjele sušilica prostorija te su zamolili nadležne da im se osigura dodatno drvo za ogrjev. Kako bi se izbjegli eventualni zdravstveni problemi, potrebno je isprazniti septičke jame.
 

Poplavljeni stanovnici Pušćina tražili su i da se utvrdi tko je odgovoran za poplavu te tko je i na kojem mjestu u sustavu zakazao u obavješćivanju, pripremi i zaštiti od poplavnih voda. Župan Ivan Perhoč naglasio je da su sve snage u proteklih osam dana usmjerene u saniranje posljedica poplave te olakšavanja života ljudi na poplavljenom području. Potpuna analiza događaja tek slijedi, te će u tu svrhu biti formirano posebno povjerenstvo u koje će ući predstavnici Međimurske županije, Općine Nedelišće, Mjesnog odbora Pušćine, Hrvatskih voda, Hrvatske elektro-privrede, Policijske uprave Međimurske, Područnog ureda za zaštitu i spašavanje Čakovec, Veterinarske inspekcije i Vatrogasne zajednice Međimurske županije. Ono će prikupiti sve relevantne podatke te utvrditi tijek događaja uoči i tijekom poplave.

Inače, velik broj građana koji žele donirati novac, namještaj i kućanske aparate i dalje zove u Općinu Nedelišće. U općini mole sve građane Međimurske županije i šire koji su spremni donirati određena materijalna sredstva da se jave u Općinu Nedelišće na brojeve telefona 040/821-107, 095/9060017, 098426171, te ostave svoje podatke , (ime i prezime, broj telefona) i opis sredstava koje namjeravaju donirati. Kada Općina Nedelišće točno utvrdi koje su potrebe poplavljenih domaćinstava obratiti ćemo  se sa potrebama prema prijavljenim donatorima. 

Ukoliko građani žele nekome od poplavljenih donirati sredstva direktno, molimo da s njime stupe u kontakt. Općina Nedelišće osigurala je određeni prostor za sredstva doniran
a od pravnih osoba, pa iste molimo da se obrate Općini Nedelišće na slijedeće brojeve telefona:040/821-107, 095/9060017 – Darko Dania, 098//426171 – Damir Posavec.

Općina Nedelišće otvorila je račun za pomoć poplavljenima broj 2392007-1500050201, kod Međimurske banke Čakovec. Molimo sve one koji su u mogućnosti i žele donirati novčana sredstva da ista uplate na žiro račun.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content