Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Opasnosti tijekom noći nije bilo

Datum objave: 13. studenoga 2012.
Kao što je bilo i najavljeno, tijekom ove noći nije došlo do značajnijeg porasta vodostaja Drave, tako da se ona na području Međimurske županije nije izlila iz korita. No bez obzira na to sve službe bile su u pripravnosti te  spremne reagirati u slučaju najgoreg. I dalje je za sav promet zatvorena lokalna cesta Pušćine – Gornji Hrašćan, a vozači se upozoravaju da poštuju prometnu signalizaciju. Tijekom vikenda nije zabilježena niti jedna krađa na području poplavljenog područja.
Na današnjem operativnom sastanku bilo je riječi o poduzetim aktivnostima proteklog dana. Održan je niz sastanaka s osiguravajućim kućama, bankama, proizvođačima i prodavačima bojlera i peći, sve kako bi se olakšala normalizacija stanja na poplavljenom području.
Općina Nedelišće otvorila je posebni žiro-račun na se mogu uplaćivati donacijska sredstva. Broj žiro-računa u Međimurskoj banci je 2392007-1500050201, a potrebno je naznačiti da su sredstva namijenjena isključivo za pomoć poplavljenima u Pušćinama.
Također, svi građani ili tvrtke koje žele donirati namještaj, grijača tijela i slično mogu se svakog radnog dana od 07:00 do 15:00 sati obratiti Općini na broj telefona 040/389-949. Ona će opremu dostaviti onima kojima je potrebna. Otvorena je i posebna E-mail adresa (pomoc-puscine@nedelisce.hr).
Prema posljednjoj obavijesti Hrvatskih voda, danas u 10 sati dotok vode iz Slovenije iznosio je 900 m3/s. Na HE Varaždin bio je 853 m3/s, na HE Čakovec 1030 m3/s, a na HE Dubrava 926 m3/s.
poplava_12_nas
Kao što je bilo i najavljeno, tijekom ove noći nije došlo do značajnijeg porasta vodostaja Drave, tako da se ona na području Međimurske županije nije izlila iz korita. No bez obzira na to sve službe bile su u pripravnosti te  spremne reagirati u slučaju najgoreg. I dalje je za sav promet zatvorena lokalna cesta Pušćine – Gornji Hrašćan, a vozači se upozoravaju da poštuju prometnu signalizaciju. Tijekom vikenda nije zabilježena niti jedna krađa na području poplavljenog područja. 

Na današnjem operativnom sastanku bilo je riječi o poduzetim aktivnostima proteklog dana. Održan je niz sastanaka s osiguravajućim kućama, bankama, proizvođačima i prodavačima bojlera i peći, sve kako bi se olakšala normalizacija stanja na poplavljenom području. Općina Nedelišće otvorila je posebni žiro-račun na se mogu uplaćivati donacijska sredstva. Broj žiro-računa u Međimurskoj banci je 2392007-1500050201, a potrebno je naznačiti da su sredstva namijenjena isključivo za pomoć poplavljenima u Pušćinama. 

Također, svi građani ili tvrtke koje žele donirati namještaj, grijača tijela i slično mogu se svakog radnog dana od 07:00 do 15:00 sati obratiti Općini na broj telefona 040/389-949. Ona će opremu dostaviti onima kojima je potrebna. Otvorena je i posebna E-mail adresa (pomoc-puscine@nedelisce.hr). 

Prema posljednjoj obavijesti Hrvatskih voda, danas u 10 sati dotok vode iz Slovenije iznosio je 900 m3/s. Na HE Varaždin bio je 853 m3/s, na HE Čakovec 1030 m3/s, a na HE Dubrava 926 m3/s.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content