Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Pripreme za porast vodostaja

Datum objave: 12. studenoga 2012.
Vikend u Pušćinama protekao je u normalizaciji života u ovom, prošli utorak poplavljenom naselju. Na farmu je u  nedjelju vraćena stoka, a zahvaljujući solidarnosti ostalih poljoprivrednika te proizvođača i prodavača stočne hrane osigurana je stočna hrana. Napravljena je i dezinfekcija gospodarskog dvorišta, kako se ne bi pojavile bolesti. I tvrtka Bernarda ponovno je počela s proizvodnjom, a očekuje se da će ovih dana početi i drugi.
Za danas je planiran niz sastanaka koji za cilj imaju olakšavanje života ljudi koji su stradali u poplavi. To se tiče nabavke bojlera, peći, kućanskih potrepština i hrane. Sa osiguravajućim društvima i bankama kako bi im se olakšala naplata štete i eventualno prolongirale kreditne obveze.
Ponuda za financijsku i materijalnu pomoć ima mnogo, Općina Nedelišće otvorila je  posebni žiro-račun na se mogu uplaćivati donacijska sredstva. Broj žiro-računa u Međimurskoj banci je 2392007-1500050201, a potrebno je naznačiti da su sredstva namijenjena isključivo za pomoć poplavljenima u Pušćinama. Kako bi se izbjegle eventualne pogreške, Općina Nedelišće i Međimurska županija formirat će posebnu komisiju koja će odlučivati o trošenju tih sredstava. Međimurska županija danas je uplatila 50.000,00 kuna.
Također, svi građani ili tvrtke koje žele donirati namještaj, grijača tijela i slično mogu se svakog radnog dana od 07:00 do 15:00 sati obratiti Općini na broj telefona 040/389-949. Ona će opremu dostaviti onima kojima je potrebna. Otvorena je i posebna E-mail adresa (pomoc-puscine@nedelisce.hr).
Što se tiče najave pojačanog dotoka vode po rijeci Dravi, one su shvaćene veoma ozbiljno te se već jučer počelo s pripremama. Iako u Hrvatskim vodama najavljuju da porast vodostaja neće biti poput onog prošlog tjedna, te da ne očekuju izlijevanje vode izvan inundacijskih kanala, sve službe su u pripravnosti. Oštećenje na nasipu sanirano je u petak.
Prema posljednjoj obavijesti Hrvatskih voda u 12 sati dotok vode iz Slovenije iznosio je 1200 m3/s s tendencijom danjeg porasta. S obzirom na kišu, tako da bi protok Drave na ulasku u Hrvatsku mogao doseći otprilike 1600 m3/s. To je upola manje nego prošlog tjedna, pa osim za naselje Lovrečan otok u Varaždinskoj županiji koje nije zaštićeno nasipom, ne bi trebalo biti problema u ostalim mjestima uz Dravu.

Poplava_11_nas

Vikend u Pušćinama protekao je u normalizaciji života u ovom, prošli utorak poplavljenom naselju. Na farmu je u  nedjelju vraćena stoka, a zahvaljujući solidarnosti ostalih poljoprivrednika te proizvođača i prodavača stočne hrane osigurana je stočna hrana. Napravljena je i dezinfekcija gospodarskog dvorišta, kako se ne bi pojavile bolesti. I tvrtka Bernarda ponovno je počela s proizvodnjom, a očekuje se da će ovih dana početi i drugi.

Za danas je planiran niz sastanaka koji za cilj imaju olakšavanje života ljudi koji su stradali u poplavi. To se tiče nabavke bojlera, peći, kućanskih potrepština i hrane. Sa osiguravajućim društvima i bankama kako bi im se olakšala naplata štete i eventualno prolongirale kreditne obveze.

Ponuda za financijsku i materijalnu pomoć ima mnogo, Općina Nedelišće otvorila je  posebni žiro-račun na se mogu uplaćivati donacijska sredstva. Broj žiro-računa u Međimurskoj banci je 2392007-1500050201, a potrebno je naznačiti da su sredstva namijenjena isključivo za pomoć poplavljenima u Pušćinama. Kako bi se izbjegle eventualne pogreške, Općina Nedelišće i Međimurska županija formirat će posebnu komisiju koja će odlučivati o trošenju tih sredstava. Međimurska županija danas je uplatila 50.000,00 kuna. 

Također, svi građani ili tvrtke koje žele donirati namještaj, grijača tijela i slično mogu se svakog radnog dana od 07:00 do 15:00 sati obratiti Općini na broj telefona 040/389-949. Ona će opremu dostaviti onima kojima je potrebna. Otvorena je i posebna E-mail adresa (pomoc-puscine@nedelisce.hr).

Što se tiče najave pojačanog dotoka vode po rijeci Dravi, one su shvaćene veoma ozbiljno te se već jučer počelo s pripremama. Iako u Hrvatskim vodama najavljuju da porast vodostaja neće biti poput onog prošlog tjedna, te da ne očekuju izlijevanje vode izvan inundacijskih kanala, sve službe su u pripravnosti. Oštećenje na nasipu sanirano je u petak.

Prema posljednjoj obavijesti Hrvatskih voda u 12 sati dotok vode iz Slovenije iznosio je 1200 m3/s s tendencijom danjeg porasta. S obzirom na kišu, tako da bi protok Drave na ulasku u Hrvatsku mogao doseći otprilike 1600 m3/s. To je upola manje nego prošlog tjedna, pa osim za naselje Lovrečan otok u Varaždinskoj županiji koje nije zaštićeno nasipom, ne bi trebalo biti problema u ostalim mjestima uz Dravu.
Djeca iz Međimurja učit će u Newtonovim sobama u Centru LORI, zahvaljujući sporazumu Međimurske županije i Ludbrega
Stotinu darovitih informatičara i IT stručnjaka u Međimurju  okupila Zimska škola informatike
Danas je rođendan Muzeja Međimurja Čakovec, čuvara kulturno-povijesnog blaga našega kraja
Međimurska županija podržava daljnje aktivnosti Centra za pomoć u kući, osnažujući podršku starijim i nemoćnim sugrađanima
Župan Matija Posavec čestitao europskom viceprvaku i najboljem junioru svijeta Svenu Strahiji
Objavljen poziv za turističke manifestacije i dodijeljeni certifikati za postignuća u održivom turizmu
RJEŠENJE o potrebi postupka prethodne ocjene prihvatljivnosti zahvata za ekološku mrežu - Pošumljavanje Donja Dubrava
Javni poziv za podnošenje zahtjeva za dodjelu dara u naravi u obliku poklon bona hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata s područja MŽ
JAVNI NATJEČAJ za sufinanciranje programa i projekata udruga u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024.
Međimurska županija objavila Javni natječaj za su/financiranje programa i projekata udruga koji su od interesa za Međimursku županiju u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024. godini
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content