Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Općina Nedelišće otvara žiro-račun za poplavljene u Pušćinama

Datum objave: 11. studenoga 2012.
Sve stručne službe angažirane na terenu i dalje se trude olakšati tešku situaciju u kojoj su se našli mještani poplavljenog dijela Pušćina. Nakon ispumpavanja vode iz poplavljenih prostorija, slijedi njihovo sušenje te utvrđivanje štete.
Komisija za utvrđivanje štete sutra će izaći na teren, a podaci koje prikupe bit će poslani Državnom povjerenstvu za štetu od elementarnih nepogoda. Kako je rečeno na današnjem operativnom sastanku Stožera za zaštitu i spašavanje, kako su podrumi nekih objekata još uvijek pod vodom nezahvalno je prognozirati koliku štetu je poplava napravila, no sigurno je da će biti vrlo velika.
Općina Nedelišće mještanima Pušćina osigurava jedan topli obrok dnevno, potrebna sredstva za čišćenje i hranu. Kako ponuda za financijsku i materijalnu pomoć ima mnogo, Općina Nedelišće sutra će otvoriti posebni žiro-račun na koji će se moći uplaćivati donacijska sredstva. Također, svi građani ili tvrtke koje žele donirati namještaj, grijača tijela i slično mogu se svakog radnog dana od 07:00 do 15:00 sati obratiti Općini na broj telefona 040/389-959. Ona će opremu dostaviti onima kojima je potrebna. Otvorena je i posebna E-mail adresa (pomoc-puscine@nedelisce.hr).
Sutra će se s proizvođačima i prodavačima tehnike za grijanje pokušati dogovoriti popusti i obročna otplata za nabavku bojlera. Razgovarat će se i s bankama te komunalnim poduzećima kako u naredno vrijeme ne bi iskapčali korisnike, odnosno kako bi se poduzećima ali i građanima omogućila prolongiranje kreditnih obveza.
Protok Drave na ulasku u Hrvatsku danas u podne iznosio je 727 m3/s,  na HE Varaždin bio je 1039 m3/s, na HE Čakovec 975 m3/s, a na HE Dubrava 970 m3/s. Prema meteorološkim najavama, ovih dana očekuju nas nove padaline. Prema podacima Hrvatskih voda, a temeljem dojave njihovih austrijskih i slovenskih kolega, protok Drave na ulasku u Hrvatsku bit će povećan. Prema sadašnjim pokazateljima, količina vode bit će otprilike upola manja od količina koje su u utorak prouzročile poplavu. U Hrvatskim vodama smatraju da te količine neće prouzročiti izlijevanje dravskih voda izvan inundacijskog pojasa, no iz sata u sat pozorno prate situaciju, te će poduzeti sve potrebne i propisane mjere.
Lokalna cesta Pušćine – Gornji Hrašćan i dalje ostaje zatvorena. Unatoč tome što je vodostaj Drave u opadanju, na snazi i dalje ostaje izvanredno stanje, a tako će biti sve dok voda iz podruma i kuća u Pušćinama ne bude uklonjena, a život normaliziran.
poplava_10_nas
Sve stručne službe angažirane na terenu i dalje se trude olakšati tešku situaciju u kojoj su se našli mještani poplavljenog dijela Pušćina. Nakon ispumpavanja vode iz poplavljenih prostorija, slijedi njihovo sušenje te utvrđivanje štete.

Komisija za utvrđivanje štete sutra će izaći na teren, a podaci koje prikupe bit će poslani Državnom povjerenstvu za štetu od elementarnih nepogoda. Kako je rečeno na današnjem operativnom sastanku Stožera za zaštitu i spašavanje, kako su podrumi nekih objekata još uvijek pod vodom nezahvalno je prognozirati koliku štetu je poplava napravila, no sigurno je da će biti vrlo velika.

Općina Nedelišće mještanima Pušćina osigurava jedan topli obrok dnevno, potrebna sredstva za čišćenje i hranu. Kako ponuda za financijsku i materijalnu pomoć ima mnogo, Općina Nedelišće sutra će otvoriti posebni žiro-račun na koji će se moći uplaćivati donacijska sredstva. Također, svi građani ili tvrtke koje žele donirati namještaj, grijača tijela i slično mogu se svakog radnog dana od 07:00 do 15:00 sati obratiti Općini na broj telefona 040/389-949. Ona će opremu dostaviti onima kojima je potrebna. Otvorena je i posebna E-mail adresa (pomoc-puscine@nedelisce.hr).

Sutra će se s proizvođačima i prodavačima tehnike za grijanje pokušati dogovoriti popusti i obročna otplata za nabavku bojlera. Razgovarat će se i s bankama te komunalnim poduzećima kako u naredno vrijeme ne bi iskapčali korisnike, odnosno kako bi se poduzećima ali i građanima omogućila prolongiranje kreditnih obveza.

Protok Drave na ulasku u Hrvatsku danas u podne iznosio je 727 m3/s,  na HE Varaždin bio je 1039 m3/s, na HE Čakovec 975 m3/s, a na HE Dubrava 970 m3/s. Prema meteorološkim najavama, ovih dana očekuju nas nove padaline. Prema podacima Hrvatskih voda, a temeljem dojave njihovih austrijskih i slovenskih kolega, protok Drave na ulasku u Hrvatsku bit će povećan. Prema sadašnjim pokazateljima, količina vode bit će otprilike upola manja od količina koje su u utorak prouzročile poplavu. U Hrvatskim vodama smatraju da te količine neće prouzročiti izlijevanje dravskih voda izvan inundacijskog pojasa, no iz sata u sat pozorno prate situaciju, te će poduzeti sve potrebne i propisane mjere. 

Lokalna cesta Pušćine – Gornji Hrašćan i dalje ostaje zatvorena. Unatoč tome što je vodostaj Drave u opadanju, na snazi i dalje ostaje izvanredno stanje, a tako će biti sve dok voda iz podruma i kuća u Pušćinama ne bude uklonjena, a život normaliziran.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content