Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Voda se prokopima odvodi iz najnižih dijelova Pušćina

Datum objave: 10. studenoga 2012.
Neke tvrtke koje se nalaze na području  poplavljenog dijela Pušćina u ponedjeljak počinju s radom, što je znak da se život u ovom stradalom međimurskom mjestu vraća u svoje uobičajene tokove. No, neposredne i posredne štete na kućama, gospodarskim objektima i poljoprivrednim površinama velike su i tek ih treba utvrditi.
Konačno utvrđivanje štete koje je prouzročila poplava, počet će u ponedjeljak. Naime, zbog činjenice da su neki objekti još uvijek djelomično poplavljeni, komisija dosad nije mogla temeljito obaviti svoj posao. Elementarna nepogoda poplava proglašena je u srijedu, a prema zakonskoj proceduri, općinsko i županijsko povjerenstvo mora podatke poslati državnom povjerenstvu za procjenu šteta od elementarnih nepogoda.
I dalje je na snazi izvanredno stanje, a službe na terenu nastoje poplavom pogođenim domaćinstvima olakšati situaciju u kojoj su ne zatekli. Jučer je podijeljeno 60.000,00 kuna jednokratnih pomoći, organizirana je priprema toplog obroka, podijeljena je oprema i sredstva za čišćenje, nabavljeno je dodatnih 10 sušilica, tako da ih je sada ukupno 35.
Ekipe Hrvatskih voda i vatrogasaca i dalje nastoje ispumpati svu vodu. Još uvijek su poplavljene podrumske prostorije objekata koji se nalaze na najnižem terenu, a ispumpavanje se nastavlja danas. Prokopani su odvodni kanali, a voda se preko kaskada odvodi prema Dravi.
Kako je dogovoreno na u subotu ujutro održanom operativnom sastanku, s prodavačima bijele tehnike dogovorit će se nabava bojlera i perilica za rublje, jer to su uređaji koji su stradalom stanovništvu trenutno najpotrebniji.
Protok Drave na ulasku u Hrvatsku danas prijepodne u 10:00 sati iznosio je  800 m3/s,  na HE Varaždin bio je 1076 m3/s a preljev 758. Na HE Čakovec protok je iznosio 864 m3/s, a preljev 356, a na HE Dubrava 907  a preljev 376 m3/s.
Lokalna cesta Pušćine – Gornji Hrašćan i dalje ostaje zatvorena. Unatoč tome što je vodostaj Drave u opadanju, na snazi i dalje ostaje izvanredno stanje, a tako će biti sve dok voda iz podruma i kuća u Pušćinama ne bude uklonjena, a život normaliziran.
poplava_9_nas
Neke tvrtke koje se nalaze na području  poplavljenog dijela Pušćina u ponedjeljak počinju s radom, što je znak da se život u ovom stradalom međimurskom mjestu vraća u svoje uobičajene tokove. No, neposredne i posredne štete na kućama, gospodarskim objektima i poljoprivrednim površinama velike su i tek ih treba utvrditi.

Konačno utvrđivanje štete koje je prouzročila poplava, počet će u ponedjeljak. Naime, zbog činjenice da su neki objekti još uvijek djelomično poplavljeni, komisija dosad nije mogla temeljito obaviti svoj posao. Elementarna nepogoda poplava proglašena je u srijedu, a prema zakonskoj proceduri, općinsko i županijsko povjerenstvo mora podatke poslati državnom povjerenstvu za procjenu šteta od elementarnih nepogoda.

I dalje je na snazi izvanredno stanje, a službe na terenu nastoje poplavom pogođenim domaćinstvima olakšati situaciju u kojoj su ne zatekli. Jučer je podijeljeno 60.000,00 kuna jednokratnih pomoći, organizirana je priprema toplog obroka, podijeljena je oprema i sredstva za čišćenje, nabavljeno je dodatnih 10 sušilica, tako da ih je sada ukupno 35. 

Ekipe Hrvatskih voda i vatrogasaca i dalje nastoje ispumpati svu vodu. Još uvijek su poplavljene podrumske prostorije objekata koji se nalaze na najnižem terenu, a ispumpavanje se nastavlja danas. Prokopani su odvodni kanali, a voda se preko kaskada odvodi prema Dravi.

Kako je dogovoreno na u subotu ujutro održanom operativnom sastanku, s prodavačima bijele tehnike dogovorit će se nabava bojlera i perilica za rublje, jer to su uređaji koji su stradalom stanovništvu trenutno najpotrebniji.

Protok Drave na ulasku u Hrvatsku danas prijepodne u 10:00 sati iznosio je  800 m3/s,  na HE Varaždin bio je 1076 m3/s a preljev 758. Na HE Čakovec protok je iznosio 864 m3/s, a preljev 356, a na HE Dubrava 907  a preljev 376 m3/s. 

Lokalna cesta Pušćine – Gornji Hrašćan i dalje ostaje zatvorena. Unatoč tome što je vodostaj Drave u opadanju, na snazi i dalje ostaje izvanredno stanje, a tako će biti sve dok voda iz podruma i kuća u Pušćinama ne bude uklonjena, a život normaliziran.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content