Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Ne uključujte plinska i električna brojila bez prethodne provjere

Datum objave: 9. studenoga 2012.
Situacija oko poplave u Pušćinama i dalje se stabilizira. Jučer je nastavljeno ispumpavanje, isušivanje poplavljenih prostorija, kao i zbrinjavanje uginulih životinja. Hrvatske vode nastoje odvesti vodu s poplavljenog područja, jer se ona na njemu mjestimice još zadržava. Tijekom noći razina vode dodatno je pala, tako da najveći dio stambenih građevina nije ispod razine vode.
Djelatnici Međimurje plina i Elektre Čakovec obilaze teren te ispituju instalacije, kako se ne bi dogodile dodatne nesreće. Mole se građani da na svoju ruku ne uključuju plinska i električna trošila bez prethodne kontrole.
Policijska uprava Međimurska pojačala je ophodnje kako bi se dodatno podignula sigurnosna situacija na području Pušćina. Naime, građani poplavljene stvari iznose ispred svojih kuća, te je tu njihovo imovinu potrebno dodatno osigurati. Policija moli građane da ako primijete bilo što sumnjivo da im to prijave.
Kako su izvijestili na današnjem operativnom sastanku Stožera za zaštitu i spašavanje, jučer su na 33 adrese podijeljena drva za ogrjev, pitka voda, četke za čišćenje i dezinfekcijska sredstva. Danas će Centar za socijalnu skrb Čakovec popisivati građane koji žive na poplavljenom dijelu Pušćina, kako bi im se izradile potvrde s kojima će u trgovačkim centrima moći podići hranu. Zbog izbjegavanja mogućih zdravstvenih problema, sanitarna inspekcija ovih dana obići će sve ugostiteljske i trgovačke prostore na pušćinskom području.
Dogovoreno je i da će lovačke i sportske udruge s tog područja pripremati tople obroke za ugroženo stanovništvo, osigurana su dodatna sušila za prostorije, a građani će preko trgovačkih centara moći dobiti i sredstva za čišćenje.
Kako bi gospodarstvenici kojima uvjeti to dopuštaju što prije počeli s radom, danas će na teren izaći procijenitelj koji će utvrditi kakve štete im je poplava nanijela.
poplava_8_nas
Situacija oko poplave u Pušćinama i dalje se stabilizira. Jučer je nastavljeno ispumpavanje, isušivanje poplavljenih prostorija, kao i zbrinjavanje uginulih životinja. Hrvatske vode nastoje odvesti vodu s poplavljenog područja, jer se ona na njemu mjestimice još zadržava. Tijekom noći razina vode dodatno je pala, tako da najveći dio stambenih građevina nije ispod razine vode. 
Djelatnici Međimurje plina i Elektre Čakovec obilaze teren te ispituju instalacije, kako se ne bi dogodile dodatne nesreće. Mole se građani da na svoju ruku ne uključuju plinska i električna trošila bez prethodne kontrole.

Policijska uprava Međimurska pojačala je ophodnje kako bi se dodatno podignula sigurnosna situacija na području Pušćina. Naime, građani poplavljene stvari iznose ispred svojih kuća, te je tu njihovo imovinu potrebno dodatno osigurati. Policija moli građane da ako primijete bilo što sumnjivo da im to prijave.

Kako su izvijestili na današnjem operativnom sastanku Stožera za zaštitu i spašavanje, jučer su na 33 adrese podijeljena drva za ogrjev, pitka voda, četke za čišćenje i dezinfekcijska sredstva. Danas će Centar za socijalnu skrb Čakovec popisivati građane koji žive na poplavljenom dijelu Pušćina, kako bi im se izradile potvrde s kojima će u trgovačkim centrima moći podići hranu. Zbog izbjegavanja mogućih zdravstvenih problema, sanitarna inspekcija ovih dana obići će sve ugostiteljske i trgovačke prostore na pušćinskom području.

Dogovoreno je i da će lovačke i sportske udruge s tog područja pripremati tople obroke za ugroženo stanovništvo, osigurana su dodatna sušila za prostorije, a građani će preko trgovačkih centara moći dobiti i sredstva za čišćenje.

Kako bi gospodarstvenici kojima uvjeti to dopuštaju što prije počeli s radom, danas će na teren izaći procijenitelj koji će utvrditi kakve štete im je poplava nanijela.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content