Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Preminuo književnik Milivoj Slaviček

Datum objave: 8. studenoga 2012.
U srijedu je u Zagrebu u 84. godini, preminuo književnik Milivoj Slaviček, rodom iz Draškovca. Ovaj autor antologijske pjesme "Vrijeme je da se napokon događa čovjek", najpoznatiji je kao autor prepravka hrvatske himne. Naime, Slaviček je početkom 90-tih godina u himnu ubacio stih "sinje more svijetu reci".
Posljednji ispraćaj Milivoja Slavičeka bit će u ponedjeljak, 12. studenoga u zagrebačkom krematoriju na Mirogoju u 12,55 sati, a polaganje urne u petak, 16.studenoga na gradskom groblju u Prelogu.
Izraze sućuti obitelji je uputio župan Međimurske županije Ivan Perhoč.
Slavicek_nas
U srijedu je u Zagrebu u 84. godini, preminuo književnik Milivoj Slaviček, rođen u Čakovcu. Ovaj autor antologijske pjesme "Vrijeme je da se napokon događa čovjek", najpoznatiji je kao autor prepravka hrvatske himne. Naime, Slaviček je početkom 90-tih godina u himnu ubacio stih "sinje more svijetu reci". 

Posljednji ispraćaj Milivoja Slavičeka bit će u ponedjeljak, 12. studenoga u zagrebačkom krematoriju na Mirogoju u 12,55 sati, a polaganje urne u petak, 16.studenoga na gradskom groblju u Prelogu.
Izraze sućuti obitelji je uputio župan Međimurske županije Ivan Perhoč.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content