Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Komemoracija povodom smrti Jože Horvata

Datum objave: 31. listopada 2012.
Povodom smrti poznatog književnika i moreplovca Jože Horvata u utorak je u Kotoribi održana komemoracija. Na njoj su o životu i radu ovog Međimurca govorili župan Međimurske županije Ivan Perhoč, načelnik Općine Kotoriba Ljubomir Grgec, predsjednik Matice Hrvatske ogranka Čakovec prof. dr. Stjepan Hranjec i stručna suradnica u Upravnom odjelu za obrazovanje, kulturu i sport MŽ dr. sc. Blaženka Novak.
"Malo je ljudi koje su tijekom svog životnog vijeka bile svjedokom tolikih promjena, a  pritom ostalo isto, nepromjenjive i nepokolebljive u svojim stavovima. Joža Horvat tijekom je svog cijelog života, unatoč svim usponima i padovima koje je turbulentno razdoblje u kojem je radio i stvarao donosilo, ostao  vjeran istim idealima – pravdi, istinoljubivosti, skromnosti, ali  i vjeri da se iza  obzora nalazi bolje i humanije sutra.", rekao je tom prilikom župan Međimurske županije Ivan Perhoč.
"Njegov karakterističan književni izraz ono je po čemu je  prepoznatljiv i zbog čega je uostalom preveden na mnoge velike i male jezike. Iz gotovo svakog njegovog književnog djela progovara Joža onakav kakvoga smo ga poznavali – optimističan, istinoljubiv i skroman. Stoga mi je izuzetno drago što se naša osnovnoškolska djeca kroz lektiru uče ovim životnim vrijednostima.", rekao je Perhoč i najavio inicijativu da se osnovna škola u njegovoj rodnoj Kotoribi nazove njegovim imenom. Pozvao je i naše gradove i općine da pokrenu inicijativu da se po jedna ulica nazove njegovim imenom.
Pokop Jože Horvata održat će se u petak, 02. studenog 2012. godine na zagrebačkom groblju Mirogoj s početkom u 12:30 sati.

komemoracija

Povodom smrti poznatog književnika i moreplovca Jože Horvata u utorak je u Kotoribi održana komemoracija. Na njoj su o životu i radu ovog Međimurca govorili župan Međimurske županije Ivan Perhoč, načelnik Općine Kotoriba Ljubomir Grgec, predsjednik Matice Hrvatske ogranka Čakovec prof. dr. Stjepan Hranjec i stručna suradnica u Upravnom odjelu za obrazovanje, kulturu i sport MŽ dr. sc. Blaženka Novak.

"Malo je ljudi koje su tijekom svog životnog vijeka bile svjedokom tolikih promjena, a  pritom ostalo isto, nepromjenjive i nepokolebljive u svojim stavovima. Joža Horvat tijekom je svog cijelog života, unatoč svim usponima i padovima koje je turbulentno razdoblje u kojem je radio i stvarao donosilo, ostao  vjeran istim idealima – pravdi, istinoljubivosti, skromnosti, ali  i vjeri da se iza  obzora nalazi bolje i humanije sutra.", rekao je tom prilikom župan Međimurske županije Ivan Perhoč.

"Njegov karakterističan književni izraz ono je po čemu je  prepoznatljiv i zbog čega je uostalom preveden na mnoge velike i male jezike. Iz gotovo svakog njegovog književnog djela progovara Joža onakav kakvoga smo ga poznavali – optimističan, istinoljubiv i skroman. Stoga mi je izuzetno drago što se naša osnovnoškolska djeca kroz lektiru uče ovim životnim vrijednostima.", rekao je Perhoč i najavio inicijativu da se osnovna škola u njegovoj rodnoj Kotoribi nazove njegovim imenom. Pozvao je i naše gradove i općine da pokrenu inicijativu da se po jedna ulica nazove njegovim imenom.

U programu su čitanjem ulomaka iz Horvatovih  djela i svojih radova posvećenih svom sumještaninu, sudjelovali i učenici Osnovne škole Kotoriba.

Pokop Jože Horvata održat će se u petak, 02. studenog 2012. godine na zagrebačkom groblju Mirogoj s početkom u 12:30 sati.

 {gallery}2012galerije/Listopad_2012/Komemoracija{/gallery}    

Djeca iz Međimurja učit će u Newtonovim sobama u Centru LORI, zahvaljujući sporazumu Međimurske županije i Ludbrega
Stotinu darovitih informatičara i IT stručnjaka u Međimurju  okupila Zimska škola informatike
Danas je rođendan Muzeja Međimurja Čakovec, čuvara kulturno-povijesnog blaga našega kraja
Međimurska županija podržava daljnje aktivnosti Centra za pomoć u kući, osnažujući podršku starijim i nemoćnim sugrađanima
Župan Matija Posavec čestitao europskom viceprvaku i najboljem junioru svijeta Svenu Strahiji
Objavljen poziv za turističke manifestacije i dodijeljeni certifikati za postignuća u održivom turizmu
RJEŠENJE o potrebi postupka prethodne ocjene prihvatljivnosti zahvata za ekološku mrežu - Pošumljavanje Donja Dubrava
Javni poziv za podnošenje zahtjeva za dodjelu dara u naravi u obliku poklon bona hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata s područja MŽ
JAVNI NATJEČAJ za sufinanciranje programa i projekata udruga u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024.
Međimurska županija objavila Javni natječaj za su/financiranje programa i projekata udruga koji su od interesa za Međimursku županiju u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024. godini
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content