Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

35 milijuna kuna za međimurske ceste

Datum objave: 31. listopada 2012.
Hrvatske ceste su početkom ovog mjeseca sa izvođačima s područja Međimurske županije potpisale ugovore vrijedne 35 milijuna kuna namijenjene obnovi županijskih prometnica na području Međimurja. Riječ je o manjim investicijama na 45 dionica cesta koje zbog nedostatka novca dosad nisu došle na red.
Radovi su započeli prije dva tjedna, a ovih dana prvi se privode kraju. Na jednoj takvoj dionici, onoj na ŽC 2007 kod Sv. Urbana u tijeku je asfaltiranje, a tim povodom na licu mjesta u utorak je održana konferencija za novinare. Kako je tom prilikom rekla ravnateljica Županijske uprave za ceste Ljerka Cividini, radovi teku prema planu, te ukoliko vremenske prilike posluže, od kraja godine trebale bi biti završene sve dionice. Kako je riječ o investicijskom ciklusu odnosno novcu Hrvatskih cesta, ŽUC će slijedeće godine za sanaciju i izgradnju imati na raspolaganju više novca, jer su ovim investicijama riješeni neki prometni problemi.
Župan Međimurske županije Ivan Perhoč rekao je da je po prvi put u Međimurje došao znatniji novac za te namjene te da je obnova nekih kolnika koja je u tijeku bila nužna. Ceste se popravljaju po cijeloj županiji, tako da nitko nije zakinut.
Zamjenik župana Međimurske županije Matija Posavec naglasio je da uskoro kreće i obnova državne ceste od Sv. Križa do Preloga kao i izgradnja spojne ceste novog i starog graničnog prijelaza Goričan.
Načelnik Općine Štrigova Stanko Rebernik osvrnuo se na činjenicu da se na području ove općine trenutno obnavlja prometna infrastruktura i saniraju klizišta u iznosu od oko 6 milijuna kuna. To je mnogo za Štrigovu, ali zbog svoje specifičnosti to i zaslužuje.
Zanimljivo je da su putem javnog natječaja poslove na obnovi dobile tvrtke iz Međimurja, tako da će taj novac i posredno ostati u našoj županiji.
ZUC_nas
Hrvatske ceste su početkom ovog mjeseca sa izvođačima s područja Međimurske županije potpisale ugovore vrijedne 35 milijuna kuna namijenjene obnovi županijskih prometnica na području Međimurja. Riječ je o manjim investicijama na 45 dionica cesta koje zbog nedostatka novca dosad nisu došle na red.
Radovi su započeli prije dva tjedna, a ovih dana prvi se privode kraju. Na jednoj takvoj dionici, onoj na ŽC 2007 kod Sv. Urbana u tijeku je asfaltiranje, a tim povodom na licu mjesta u utorak je održana konferencija za novinare. Kako je tom prilikom rekla ravnateljica Županijske uprave za ceste Ljerka Cividini, radovi teku prema planu, te ukoliko vremenske prilike posluže, od kraja godine trebale bi biti završene sve dionice. Kako je riječ o investicijskom ciklusu odnosno novcu Hrvatskih cesta, ŽUC će slijedeće godine za sanaciju i izgradnju imati na raspolaganju više novca, jer su ovim investicijama riješeni neki prometni problemi.

Župan Međimurske županije Ivan Perhoč rekao je da je po prvi put u Međimurje došao znatniji novac za te namjene te da je obnova nekih kolnika koja je u tijeku bila nužna. Ceste se popravljaju po cijeloj županiji, tako da nitko nije zakinut. 

Zamjenik župana Međimurske županije Matija Posavec naglasio je da uskoro kreće i obnova državne ceste od Sv. Križa do Preloga kao i izgradnja spojne ceste novog i starog graničnog prijelaza Goričan.

Načelnik Općine Štrigova Stanko Rebernik osvrnuo se na činjenicu da se na području ove općine trenutno obnavlja prometna infrastruktura i saniraju klizišta u iznosu od oko 6 milijuna kuna. To je mnogo za Štrigovu, ali zbog svoje specifičnosti to i zaslužuje.

Zanimljivo je da su putem javnog natječaja poslove na obnovi dobile tvrtke iz Međimurja, tako da će taj novac i posredno ostati u našoj županiji.

 {gallery}2012galerije/Listopad_2012/ZUC{/gallery}     

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content