Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.2 °C
1032.0 hPa
75 %

Ministarstvo će platiti popravak mamografa

Datum objave: 23. listopada 2012.
Čakovečka Županijska bolnica dobila je pozitivan odgovor iz Ministarstva zdravlja na njihovu zamolbu za plaćanjem popravka mamografa.
Ovaj uređaj koji je neophodan za otkrivanje raka dojke, pokvario se tijekom proljeća ove godine. Od onda pa do danas, nije se provodio redovni rad kao ni provedba Nacionalnog program otkrivanja raka dojke. Pacijenti su pretrage obavljali u ostalim zdravstvenim ustanovama u županiji i Hrvatskoj.
Uzimajući u obzir situaciju, Ministarstvo je odobrilo isplatu Interventnih sredstava u iznosu od 616.760,00 kuna koliko iznosi kvar. U čakovečkoj bolnici vjeruju da će uređaj u punoj funkciji biti krajem ovog mjeseca. Također, odmah će se ponovno krenuti s provođenjem Nacionalnog programa prevencije raka dojke.
Bolnica
Čakovečka Županijska bolnica dobila je pozitivan odgovor iz Ministarstva zdravlja na njihovu zamolbu za plaćanjem popravka mamografa.
 
Ovaj uređaj koji je neophodan za otkrivanje raka dojke, pokvario se tijekom proljeća ove godine. Od onda pa do danas, nije se provodio redovni rad kao ni provedba Nacionalnog program otkrivanja raka dojke. Pacijenti su pretrage obavljali u ostalim zdravstvenim ustanovama u županiji i Hrvatskoj. 

Uzimajući u obzir situaciju, Ministarstvo je odobrilo isplatu Interventnih sredstava u iznosu od 616.760,00 kuna koliko iznosi kvar. U čakovečkoj bolnici vjeruju da će uređaj u punoj funkciji biti krajem ovog mjeseca. Također, odmah će se ponovno krenuti s provođenjem Nacionalnog programa prevencije raka dojke.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content