Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

U Podturnu se gradi kanalizacija vrijedna preko 10 milijuna kuna

Datum objave: 17. listopada 2012.
U službenom posjetu Međimurskoj županiji u utorak je boravio generalni direktor Hrvatskih voda Josip Plišić. Razlog njegova posjeta bio je usklađivanje planova za investicije u razdoblju od nekoliko narednih godina.
Naime, Međimurska županija ima gotove projekte za nekoliko većih investicija u odvodnji otpadnih voda, no nema osigurana sredstva. Direktoru Plišiću prezentiran je plan  ulaganja u gradnju kanalizacijske i vodovodne mreže na području Međimurske županije u sljedećih tri godine, te su dobivena obećanja da će biti podržani. Razgovaralo se i o financiranju izgradnje kanalizacijske mreže na području Grada Čakovca, konkretnije dravskom bazenu te financiranju projekta navodnjavanja Donji Kraljevec – Prelog i Belica.
Nakon sastanka, Plišić je obišao i radove na kanalizacijskoj mreži u Podturnu. Tom je prilikom istaknuo da se naša zemlja obvezala da do 2023. godine svi građani imaju mogućnost priključenja na javni vodovod i kanalizacijsku mrežu. Međimurska županija ima spremno mnogo projekata i to je razlog što kod nas Hrvatske vode trenutno sufinanciraju nekoliko investicija.
Direktor Međimurskih voda Josip Zorčec rekao je da je ova investicija vrijedna preko 10 milijuna kuna. Podturen već ima izgrađen pročistač te će nakon izgradnje mreža odmah biti u funkciji. Međimurske vode imaju spremne daljnje projekte te se nada da će ih Hrvatske vode prepoznati i uključiti u svoje planove.
Župan Međimurske županije Ivan Perhoč pozdravio je nove investicije u županiji te rekao da mi stalno ističemo da ih imamo najviše spremnih za realizaciju. Hrvatske vode to znaju i to je jedan od razloga što se kod nas gradi. Posebno me veseli, rekao je župan, da je na javnom natječaju najbolju ponudu dala grupa međimurskih izvođača tako da će novac investiran u ovu mrežu ostati u Međimurju. Posao građevinarima danas nasušno treba, a mi ga preko investicija možemo osigurati, rekao je župan.
Plišić je obišao i radove na izgradnji kanalizacijske mreže u Dunjkovcu.
plisic_nas
U službenom posjetu Međimurskoj županiji u utorak je boravio generalni direktor Hrvatskih voda Ivica Plišić. Razlog njegova posjeta bio je usklađivanje planova za investicije u razdoblju od nekoliko narednih godina.
Naime, Međimurska županija ima gotove projekte za nekoliko većih investicija u odvodnji otpadnih voda, no nema osigurana sredstva. Direktoru Plišiću prezentiran je plan  ulaganja u gradnju kanalizacijske i vodovodne mreže na području Međimurske županije u sljedećih tri godine, te su dobivena obećanja da će biti podržani. Razgovaralo se i o financiranju izgradnje kanalizacijske mreže na području Grada Čakovca, konkretnije dravskom bazenu te financiranju projekta navodnjavanja Donji Kraljevec – Prelog i Belica. 

Nakon sastanka, Plišić je obišao i radove na kanalizacijskoj mreži u Podturnu. Tom je prilikom istaknuo da se naša zemlja obvezala da do 2023. godine svi građani imaju mogućnost priključenja na javni vodovod i kanalizacijsku mrežu. Međimurska županija ima spremno mnogo projekata i to je razlog što kod nas Hrvatske vode trenutno sufinanciraju nekoliko investicija. 

Direktor Međimurskih voda Josip Zorčec rekao je da je ova investicija vrijedna preko 10 milijuna kuna. Podturen već ima izgrađen pročistač te će nakon izgradnje mreža odmah biti u funkciji. Međimurske vode imaju spremne daljnje projekte te se nada da će ih Hrvatske vode prepoznati i uključiti u svoje planove.

Župan Međimurske županije Ivan Perhoč pozdravio je nove investicije u županiji te rekao da mi stalno ističemo da ih imamo najviše spremnih za realizaciju. Hrvatske vode to znaju i to je jedan od razloga što se kod nas gradi. Posebno me veseli, rekao je župan, da je na javnom natječaju najbolju ponudu dala grupa međimurskih izvođača tako da će novac investiran u ovu mrežu ostati u Međimurju. Posao građevinarima danas nasušno treba, a mi ga preko investicija možemo osigurati, rekao je župan.

Plišić je obišao i radove na izgradnji kanalizacijske mreže u Dunjkovcu.

{gallery}2012galerije/Listopad_2012/Plisic{/gallery}  

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content