Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Započeo Mjesec hrvatske knjige 2012

Datum objave: 16. listopada 2012.
Svečanošću održanom u ponedjeljak u Scheierovoj zgradi u Čakovcu, započela je  manifestacija Mjesec hrvatske knjige 2012. To je tradicionalno događanje koje organiziraju Knjižnice Grada Zagreba, a ove godine Međimurskoj županiji i Čakovcu pripala je čast da bude domaćin početne svečanosti.
Kako je tom prilikom naglasio župan Međimurske županije, odabir najsjevernijeg dijela Hrvatske znači potvrdu da kod nas postoji kultura čitanja. Posebno je važno u današnje vrijeme sveobuhvatne informatizacije i pojave novih medija sačuvati knjigu, jer se po broju izdanja i čitalačkoj publici mjeri obrazovanost  pojedine sredine. Čakovec i Međimurje mogu se po tome mjeriti s puno većim sredinama, rekao je župan.
U ime pokrovitelja manifestacije Ministarstva kulture, ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige je otvorio pomoćnik ministrice Vladimir Stoisavljević. Tom je prilikom objavio rezultate Javnog poziva za dodjelu stimulacija za najbolja ostvarenja na području romaneskog stvaralaštva za prošlu godinu. Novčanu nagradu od 15 tisuća kuna dobili su Ivica Đikić za roman “Sanjao sam slonove”, Goran Ferčec za “Ovdje neće biti čuda”, Zoran Ferić za “Kalendar Maja”, Franjo Janeš za “Formula za kaos”, Robert Međurečan za “Kad jaganjci utihnu u Zdihovu”, Josip Mlakić za “Mrtve ribe plivaju na leđima”, Luko Paljetak za “Marin”, Sibila Petlevski za “Bilo nam je tako lijepo”, Zoran Pilić za “Đavoli od papira” te Tea Tulić za roman “Kosa posvuda”.
Inače, kako je rekla predsjednica Hrvatskog knjižničkog vijeća, u narednih mjesec dana širom naše zemlje bit će organizirano preko 2 tisuće programa. Tema ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige posvećena je Europskog godini aktivnog starenja i međugerenacijske solidarnosti.
mjesec_nas
Svečanošću održanom u ponedjeljak u Scheierovoj zgradi u Čakovcu, započela je  manifestacija Mjesec hrvatske knjige 2012. To je tradicionalno događanje koje organiziraju Knjižnice Grada Zagreba, a ove godine Međimurskoj županiji i Čakovcu pripala je čast da bude domaćin početne svečanosti.
Kako je tom prilikom naglasio župan Međimurske županije, odabir najsjevernijeg dijela Hrvatske znači potvrdu da kod nas postoji kultura čitanja. Posebno je važno u današnje vrijeme sveobuhvatne informatizacije i pojave novih medija sačuvati knjigu, jer se po broju izdanja i čitalačkoj publici mjeri obrazovanost  pojedine sredine. Čakovec i Međimurje mogu se po tome mjeriti s puno većim sredinama, rekao je župan.

U ime pokrovitelja manifestacije Ministarstva kulture, ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige je otvorio pomoćnik ministrice Vladimir Stoisavljević. Tom je prilikom objavio rezultate Javnog poziva za dodjelu stimulacija za najbolja ostvarenja na području romaneskog stvaralaštva za prošlu godinu. Novčanu nagradu od 15 tisuća kuna dobili su Ivica Đikić za roman “Sanjao sam slonove”, Goran Ferčec za “Ovdje neće biti čuda”, Zoran Ferić za “Kalendar Maja”, Franjo Janeš za “Formula za kaos”, Robert Međurečan za “Kad jaganjci utihnu u Zdihovu”, Josip Mlakić za “Mrtve ribe plivaju na leđima”, Luko Paljetak za “Marin”, Sibila Petlevski za “Bilo nam je tako lijepo”, Zoran Pilić za “Đavoli od papira” te Tea Tulić za roman “Kosa posvuda”.

Inače, kako je rekla predsjednica Hrvatskog knjižničkog vijeća, u narednih mjesec dana širom naše zemlje bit će organizirano preko 2 tisuće programa. Tema ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige posvećena je Europskog godini aktivnog starenja i međugerenacijske solidarnosti.

{gallery}2012galerije/Listopad_2012/Mjesec{/gallery}   

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content