Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Obilježavanje Europskog tjedna sporta i tjelesne aktivnosti

Datum objave: 2. listopada 2012.
Move_week
Na inicijativu Međunarodnog udruženja Sport i kultura (ISCA-International Sport and Culture Association), ove se godine od 01.- 07. listopada, po prvi puta obilježava Europski tjedan sporta i tjelesne aktivnosti pod motom: „100 milijuna više Europljana aktivnih u sportu i tjelesnoj aktivnosti do 2020. godine“.
 
Svjesni kako su sport i tjelesna aktivnost neophodni faktori zdravog stila života i veliki potencijal za jačanje socijalnih mreža u zajednici, u obilježavanje Europskog tjedna sporta i tjelesne aktivnosti uključio se i Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije.

Europski tjedan sporta i tjelesne aktivnosti pokrenut je sa željom da potakne pojedince, sportske organizacije, klubove, gradove i općine, institucije i cijelu zajednicu da u tjednu kretanja organiziraju što više atraktivnih zajedničkih sportsko-rekreativnih aktivnosti koje će okupiti što veći broj ljudi u programima koji već postoje ili u novim aktivnostima, kako bismo do 2020. godine dostigli cilj naveden u motu Tjedna kretanja.

ISCA – Međunarodno udruženje Sport i kultura je globalna platforma otvorena prema organizacijama koje promiču sport za sve, rekreativni sport i tjelesnu aktivnost. Osnovana je 1995., a trenutno okuplja 130 članica – različitih organizacija, ustanova, nevladinih udruga te drugih dionika iz javnog i privatnog sektora. Njezinih 39 milijuna individualnih članova iz 65 zemalja predstavlja vrlo različitu grupu ljudi koji se bave mladima, sportom i kulturom (www.isca-web.org).

Europski tjedan sporta i tjelesne aktivnosti otvoren je za svakog – od malih ruralnih do velikih urbanih zajednica, od vrtića do Domova za starije i nemoćne, sportskih klubova, različitih tvrtki, škola i fakulteta te drugih nevladinih organizacija te ovim putem pozivamo sve zainteresirane da se uključe. Sve aktivnosti su besplatne, a imaju za cilj ohrabriti svakog pojedinca u naporima da usvoje zdrav stil života.

Nadamo se da će planirane aktivnosti pridonijeti sklapanju novih prijateljstava, povećanju članstva različitih klubova, podizanju samopouzdanja pojedinaca te učvršćivanju socijalnih mreža u zajednici. Kroz sve te ciljeve, vjerujemo da ćemo u konačnici doprinijeti povećanju broja Europljana kojima će sport i tjelesna aktivnost postati redovita navika.

Ovdje možete pronaći vodič kroz aktivnosti Europskog tjedna sporta i tjelesne aktivnosti u Međimurskoj županiji, a više informacija o cijeloj kampanji te o aktivnostima iz svih zemalja dostupno je na www.moveweek.eu/Home.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content