Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Povlačenje i opoziv proizvoda – Bio dječja kašica/pahuljice od tri vrste žitarica

Datum objave: 27. rujna 2012.
Povlačenje i opoziv proizvoda – Bio dječja kašica/pahuljice od tri vrste žitarica
Ministarstvo poljoprivrede kao nacionalna kontakt točka za sustav brzog uzbunjivanja za hranu i hranu za životinje (HR RASFF) obavještava potrošače o povlačenju i opozivu proizvoda: Bio dječja kašica/pahuljice od tri vrste žitarica (Bio – Babybrei 3- Korn), oznake lota: R11171, roka trajanja: 25.04.2013., proizvođača Holle baby food GmbH.
Iz EU RASFF zaprimljena je hitna obavijest o povlačenju i opozivu proizvoda s tržišta EU zbog osnovane sumnje u zdravstvenu ispravnost s obzirom da je analizom u državnom laboratoriju za kontrolu zdravstvene ispravnosti hrane u Luksemburgu, Laboratorie National de Sante Controle des denrees alimentaires, ustanovljena količina okratoksina A (OTA) u iznosu od 1,1 μg/kg. Pravilnikom o najvećim dopuštenim količinama određenih kontaminanata u hrani (»Narodne novine« broj 154/08, 78/11), najveća dopuštena količina okratoksina A za prerađenu hranu na bazi žitarica i dječju hranu za dojenčad i malu djecu iznosi 0,5 μg/kg.
Uzimajući u obzir navedene rezultate istraživanja te rezultate laboratorijskog ispitivanja predmetnog proizvoda, utvrđena količina okratoksina A (OTA) može imati negativan utjecaj na zdravlje ciljane potrošačke populacije – djece, zbog njihove male tjelesne mase.
Uvoznik u Republiku Hrvatsku, tvrtka Biovega d.o.o. je po zaprimljenoj obavijesti od dobavljača Holle baby food GmbH poduzela dobrovoljne mjere povlačenja proizvoda s tržišta i opoziva od strane potrošača.
Uprava za sanitarnu inspekciju Ministarstva zdravlja je dana 24. rujna 2012. godine utvrdila kako je tvrtka Biovega d.o.o. temeljem zaprimljene obavijesti od svog dobavljača povukla predmetnu hranu s tržišta u svoje skladište.
Obavijest kupcima se nalazi na:
.
Podaci o proizvodu:
Proizvod: Bio dječja kašica/pahuljice od tri vrste žitarica (Bio – Babybrei 3- Korn)
Pakiranje: 250 g
Rok trajanja: 25.04.2013.
Br. serije /Lot: R11171
Proizvođač: Holle baby food GmbH, Baselstrasse 11, CH-4125 Riehen, Switzerland
Uvoznik:  Biovega d.o.o., Ilica 72, 10 001 Zagreb, HrvatskaMinistarstvo poljoprivrede kao nacionalna kontakt točka za sustav brzog uzbunjivanja za hranu i hranu za životinje (HR RASFF) obavještava potrošače o povlačenju i opozivu proizvoda: Bio dječja kašica/pahuljice od tri vrste žitarica (Bio – Babybrei 3- Korn), oznake lota: R11171, roka trajanja: 25.04.2013., proizvođača Holle baby food GmbH. Iz EU RASFF zaprimljena je hitna obavijest o povlačenju i opozivu proizvoda s tržišta EU zbog osnovane sumnje u zdravstvenu ispravnost s obzirom da je analizom u državnom laboratoriju za kontrolu zdravstvene ispravnosti hrane u Luksemburgu, Laboratorie National de Sante Controle des denrees alimentaires, ustanovljena količina okratoksina A (OTA) u iznosu od 1,1 μg/kg. Pravilnikom o najvećim dopuštenim količinama određenih kontaminanata u hrani (»Narodne novine« broj 154/08, 78/11), najveća dopuštena količina okratoksina A za prerađenu hranu na bazi žitarica i dječju hranu za dojenčad i malu djecu iznosi 0,5 μg/kg. Uzimajući u obzir navedene rezultate istraživanja te rezultate laboratorijskog ispitivanja predmetnog proizvoda, utvrđena količina okratoksina A (OTA) može imati negativan utjecaj na zdravlje ciljane potrošačke populacije – djece, zbog njihove male tjelesne mase. Uvoznik u Republiku Hrvatsku, tvrtka Biovega d.o.o. je po zaprimljenoj obavijesti od dobavljača Holle baby food GmbH poduzela dobrovoljne mjere povlačenja proizvoda s tržišta i opoziva od strane potrošača. Uprava za sanitarnu inspekciju Ministarstva zdra
vlja je dana 24. rujna 2012. godine utvrdila kako je tvrtka Biovega d.o.o. temeljem zaprimljene obavijesti od svog dobavljača povukla predmetnu hranu s tržišta u svoje skladište. Obavijest kupcima se nalazi na: http://www.biovega.hr/. Podaci o proizvodu: Proizvod: Bio dječja kašica/pahuljice od tri vrste žitarica (Bio – Babybrei 3- Korn)Pakiranje: 250 gRok trajanja: 25.04.2013.Br. serije /Lot: R11171Proizvođač: Holle baby food GmbH, Baselstrasse 11, CH-4125 Riehen, SwitzerlandUvoznik:  Biovega d.o.o., Ilica 72, 10 001 Zagreb, HrvatskaPovlačenje i opoziv proizvoda – Bio dječja kašica/pahuljice od tri vrste žitarica

OBAVIJESTI_2011Ministarstvo poljoprivrede kao nacionalna kontakt točka za sustav brzog uzbunjivanja za hranu i hranu za životinje (HR RASFF) obavještava potrošače o povlačenju i opozivu proizvoda: Bio dječja kašica/pahuljice od tri vrste žitarica (Bio – Babybrei 3- Korn), oznake lota: R11171, roka trajanja: 25.04.2013., proizvođača Holle baby food GmbH.
 
Iz EU RASFF zaprimljena je hitna obavijest o povlačenju i opozivu proizvoda s tržišta EU zbog osnovane sumnje u zdravstvenu ispravnost s obzirom da je analizom u državnom laboratoriju za kontrolu zdravstvene ispravnosti hrane u Luksemburgu, Laboratorie National de Sante Controle des denrees alimentaires, ustanovljena količina okratoksina A (OTA) u iznosu od 1,1 μg/kg. Pravilnikom o najvećim dopuštenim količinama određenih kontaminanata u hrani (»Narodne novine« broj 154/08, 78/11), najveća dopuštena količina okratoksina A za prerađenu hranu na bazi žitarica i dječju hranu za dojenčad i malu djecu iznosi 0,5 μg/kg.
 
Uzimajući u obzir navedene rezultate istraživanja te rezultate laboratorijskog ispitivanja predmetnog proizvoda, utvrđena količina okratoksina A (OTA) može imati negativan utjecaj na zdravlje ciljane potrošačke populacije – djece, zbog njihove male tjelesne mase.
 
Uvoznik u Republiku Hrvatsku, tvrtka Biovega d.o.o. je po zaprimljenoj obavijesti od dobavljača Holle baby food GmbH poduzela dobrovoljne mjere povlačenja proizvoda s tržišta i opoziva od strane potrošača.
 
Uprava za sanitarnu inspekciju Ministarstva zdravlja je dana 24. rujna 2012. godine utvrdila kako je tvrtka Biovega d.o.o. temeljem zaprimljene obavijesti od svog dobavljača povukla predmetnu hranu s tržišta u svoje skladište.
 
Obavijest kupcima se nalazi na:
 
http://www.biovega.hr/
.
 
Podaci o proizvodu:
 
Proizvod: Bio dječja kašica/pahuljice od tri vrste žitarica (Bio – Babybrei 3- Korn)
Pakiranje: 250 g
Rok trajanja: 25.04.2013.
Br. serije /Lot: R11171
Proizvođač: Holle baby food GmbH, Baselstrasse 11, CH-4125 Riehen, Switzerland
Uvoznik:  Biovega d.o.o., Ilica 72, 10 001 Zagreb, Hrvatska
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content