Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Biciklijadom završen Europski tjedan kretanja

Datum objave: 24. rujna 2012.
Biciklijadom završen Europski tjedan kretanja
Biciklijadom županijskih i gradskih djelatnika, koja je uspješno održana u petak 21. rujna 2012.,  djelatnika, završio je program Europskog tjedna kretanja u Međimurju. Biciklijada je imala rekreativni karakter, a sudjelovalo je 30-tak biciklista uglavnom djelatnika Grada Čakovca, Zavoda za javno zdravstvo, Međimurske županije te uz podršku Policijske uprave međimurske koja se brinula o sigurnosti biciklističke povorke.
Kao i u svim ostalim aktivnostima koje su održane tijekom ovog tjedna i biciklijada je imala cilj promocije zdravog života, zaštite okoliša, te potaknuti građane na korištenje drugih načina kretanja i sigurnost biciklista u cestovnom prometu.
Biciklijada dužine 16 kilometara, startala je ispred zgrade Županije te nakon najprometnijih ulica Čakovca kroz Šenkovec, zatim Brezje i Mali Mihaljevec. Nakon kraće stanke i druženja u OPG-u Juras, slijedio je povratak prema Čakovcu.
U prijepodnevnim satima, održana je akcija "Sigurno i vješto u prometu“ Policijske uprave Međimurske, Hrvatskog autokluba i Savjeta za sigurnost prometa na cestama Međimurske županije. Tako su djeca prvih razreda čakovečkih osnovnih škola na Poligonu za pješake i vozače bicikla u Čakovcu mogla upoznati s pravilima ponašanja u prometu.
Zahvaljujemo svima koji su prepoznali naš poziv i svojim sudjelovanjem na prvoj biciklijadi poslali poruku o biciklizmu kao zdravom načinu života i kretanja.
Bi01m
Biciklijadom županijskih i gradskih djelatnika, koja je uspješno održana u petak 21. rujna 2012., završio je program Europskog tjedna kretanja u Međimurju. Biciklijada je imala rekreativni karakter, a sudjelovalo je 30-tak biciklista uglavnom djelatnika Grada Čakovca, Zavoda za javno zdravstvo, Međimurske županije te uz podršku Policijske uprave međimurske koja se brinula o sigurnosti biciklističke povorke. Kao i u svim ostalim aktivnostima koje su održane tijekom ovog tjedna i biciklijada je imala cilj promocije zdravog života, zaštite okoliša, te potaknuti građane na korištenje drugih načina kretanja i sigurnost biciklista u cestovnom prometu.  

Biciklijada dužine 16 kilometara, startala je ispred zgrade Županije te nakon najprometnijih ulica Čakovca kroz Šenkovec, zatim Brezje i Mali Mihaljevec. Nakon kraće stanke i druženja u OPG-u Juras, slijedio je povratak prema Čakovcu. 

U prijepodnevnim satima, održana je akcija "Sigurno i vješto u prometu“ Policijske uprave Međimurske, Hrvatskog autokluba i Savjeta za sigurnost prometa na cestama Međimurske županije. Tako su djeca prvih razreda čakovečkih osnovnih škola na Poligonu za pješake i vozače bicikla u Čakovcu mogla upoznati s pravilima ponašanja u prometu.

Zahvaljujemo svima koji su prepoznali naš poziv i svojim sudjelovanjem na prvoj biciklijadi poslali poruku o biciklizmu kao zdravom načinu života i kretanja.

{gallery}2012galerije/Rujan_2012/Biciklijada_EU{/gallery}    

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content