Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

I Međimurci na obilježavanju godišnjice Sigetske bitke

Datum objave: 10. rujna 2012.
Mađarski grad Szigetvar  povodom obljetnice Sigetske bitke i herojske pogibije Nikole Zrinskog Sigetskoj i ove je godine organizirao prigodnu svečanost. Naravno, obilježavanje ovog događaja nije prošlo bez sudjelovanja gostiju iz županije Zrinskih.
Vijence u Parku mađarsko-turskog prijateljstva između ostalih, položili su predsjednik Skupštine Međimurske županije Petar Novački i zamjenik gradonačelnika Grada Čakovca Zoran Vidović, te predstavnici Zrinske garde Čakovec.
Kako je tom prilikom naglasio gradonačelnik Szigetvara Janos Kolovics, junačka pogibija Nikole Zrinskog Sigetskog čin je koji je ostavio duboke tragove u europskoj povijesti, a povezuje hrvatski i mađarski narod. Na tim temeljima treba graditi suradnju između dviju država, a Zrinski mogu biti temelj za razvoj i Međimurja i Szigetvara.
Osim svečanosti kod spomenika Nikoli Zrinskom Sigetskom i Sulejmanu veličanstvenom koji je umro tijekom opsade Szigeta, središtem grada održana je smotra i mimohod povijesnih postrojbi. Zapažen nastup imala je Zrinska Garda Čakovec, čiji su članovi sudjelovali i u rock mjuziklu Zrinski 1566.
Posjet izaslanstva iz Međimurja bilo je prilika da se progovori i o intenziviranju gospodarske suradnje između te mađarske regije i Međimurske županije.
szigervar_nas
Mađarski grad Szigetvar  povodom obljetnice Sigetske bitke i herojske pogibije Nikole Zrinskog Sigetskoj i ove je godine organizirao prigodnu svečanost. Naravno, obilježavanje ovog događaja nije prošlo bez sudjelovanja gostiju iz županije Zrinskih. 

Vijence u Parku mađarsko-turskog prijateljstva između ostalih, položili su predsjednik Skupštine Međimurske županije Petar Novački i zamjenik gradonačelnika Grada Čakovca Zoran Vidović, te predstavnici Zrinske garde Čakovec. 

Kako je tom prilikom naglasio gradonačelnik Szigetvara Janos Kolovics, junačka pogibija Nikole Zrinskog Sigetskog čin je koji je ostavio duboke tragove u europskoj povijesti, a povezuje hrvatski i mađarski narod. Na tim temeljima treba graditi suradnju između dviju država, a Zrinski mogu biti temelj za razvoj i Međimurja i Szigetvara. 

Osim svečanosti kod spomenika Nikoli Zrinskom Sigetskom i Sulejmanu veličanstvenom koji je umro tijekom opsade Szigeta, središtem grada održana je smotra i mimohod povijesnih postrojbi. Zapažen nastup imala je Zrinska Garda Čakovec, čiji su članovi sudjelovali i u rock mjuziklu Zrinski 1566. 

Posjet izaslanstva iz Međimurja bilo je prilika da se progovori i o intenziviranju gospodarske suradnje između te mađarske regije i Međimurske županije.

{gallery}2012galerije/Rujan_2012/Szigetvar{/gallery}  

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content