Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurskom veleučilištu uručena dopusnica za treći studijski program

Datum objave: 8. rujna 2012.
Pet godina nakon osnivanja i početka rada Međimursko veleučilište dobilo je dopusnicu za treći studijski program. Ovim zelenim svjetlom Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta ovoj našoj visokoškolskoj ustanovi praktički je omogućen daljni rad i budućnost. Naime, propisano je da svako veleučilište mora imati najmanje tri studijska programa, jer u protivnom gubi status.
Dopusnicu za studij pod nazivom Održivi razvoj na prigodnoj svečanosti održanoj u prostorima Međimurskog veleučilišta u Čakovcu u subotu, dekanici prof. dr. sc. Nevenki Breslauer, uručio je prvi potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske Radimir Čačić i to kako je rekao u svojstvu osobnog izaslanika ministra obrazovanja, znanosti i sporta doc. dr. sc. Željka Jovanovića.
Čačić je čestitajući na novome programu, naglasio važnost podizanja obrazovne strukture stanovništva, pogotovu na području sjeverozapadne Hrvatske te povezivanju obrazovnog sustava s gospodarstvom. Programi poput ovog, ali i postojećih, računalstva i menagmenta u sportu i turizmu na tome su tragu.
Župan Međimurske županije Ivan Perhoč istaknuo je važnost Međimurskog veleučilišta za daljnji razvoj međimurske obrazovne infrastrukture. Dobijanjem dopusnice za treći studijski program učvršćen je status Veleučilišta, a daljni uspjeh i razvoj ovisi o radu samih djelatnika i uprave. Prostor na kojem se Međimursko veleučilište nalazi, omogućuje nesmetan daljni razvoj, te je na Županiji i Međimurskom veleučilištu da ga osmisli.
Dekanica je istaknula da je izuzetno zadovoljna što će novi studij krenuti već od ove školske godine. Razlog što se na odobrenje trećeg studijskog programa duže čekalo, vidi u činjenici da se na razini države donosila mreža veleučilište te da ga je trebalo uskladiti s Regionalnom razvojnom strategijom Međimurske županije.
Ministar Jovanović dopusnicu je potpisao u srijedu, a Međimursko veleučilište temeljem nje u ovaj smjer već ove godine upisat će 60 studenata. Studij traje tri godine, a njegovim završetkom stječe se 180 ECTS bodova.
dopusnica_nas
Pet godina nakon osnivanja i početka rada Međimursko veleučilište dobilo je dopusnicu za treći studijski program. Ovim zelenim svjetlom Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta ovoj našoj visokoškolskoj ustanovi praktički je omogućen daljni rad i budućnost. Naime, propisano je da svako veleučilište mora imati najmanje tri studijska programa, jer u protivnom gubi status.

Dopusnicu za studij pod nazivom Održivi razvoj na prigodnoj svečanosti održanoj u prostorima Međimurskog veleučilišta u Čakovcu u subotu, dekanici prof. dr. sc. Nevenki Breslauer, uručio je prvi potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske Radimir Čačić i to kako je rekao u svojstvu osobnog izaslanika ministra obrazovanja, znanosti i sporta doc. dr. sc. Željka Jovanovića. 

Čačić je čestitajući na novome programu, naglasio važnost podizanja obrazovne strukture stanovništva, pogotovu na području sjeverozapadne Hrvatske te povezivanju obrazovnog sustava s gospodarstvom. Programi poput ovog, ali i postojećih, računalstva i menagmenta u sportu i turizmu na tome su tragu. 

Župan Međimurske županije Ivan Perhoč istaknuo je važnost Međimurskog veleučilišta za daljnji razvoj međimurske obrazovne infrastrukture. Dobijanjem dopusnice za treći studijski program učvršćen je status Veleučilišta, a daljni uspjeh i razvoj ovisi o radu samih djelatnika i uprave. Prostor na kojem se Međimursko veleučilište nalazi, omogućuje nesmetan daljni razvoj, te je na Županiji i Međimurskom veleučilištu da ga osmisli. 

Dekanica je istaknula da je izuzetno zadovoljna što će novi studij krenuti već od ove školske godine. Razlog što se na odobrenje trećeg studijskog programa duže čekalo, vidi u činjenici da se na razini države donosila mreža veleučilište te da ga je trebalo uskladiti s Regionalnom razvojnom strategijom Međimurske županije.  

Ministar Jovanović dopusnicu je potpisao u srijedu, a Međimursko veleučilište temeljem nje u ovaj smjer već ove godine upisat će 60 studenata. Studij traje tri godine, a njegovim završetkom stječe se 180 ECTS bodova.

Nakon uručenja dopusnice prvi potpredsjednik Čačić obišao je prostore Veleučilišta te se zadržao u kraćem razgovoru sa studentima i profesorima.

{gallery}2012galerije/Rujan_2012/Dopusnica{/gallery}  

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content