Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

U rujnu vlakom i autobusom besplatno

Datum objave: 7. rujna 2012.
Kako još uvijek nisu riješeni svi tehnički poslovi oko određivanja cijene prijevoza srednjoškolaca autobusima, Međimurska županija odlučila je da za mjesec rujan pokrije razliku za sve učenike iz Međimurske županije koji se školuju u Međimurskoj i Varaždinskoj županiji.
Međimurska županija sufinancirat će i 25 posto cijene mjesečne karte za vlak, također za sve učenike koji se školuju u našoj i susjednoj županiji. Treba napomenuti da se za ovaj mjesec ova odluka odnosi i na učenike koji do škole imaju manje od 5 kilometara. Učenicima iz susjednih županija koji se školuju u međimurskim srednjim školama iz Proračuna Međimurske županije neće se sufinancirati mjesečna karta za vlak ili autobus.
Da podsjetimo, odlukom Vlade Republike Hrvatske, iz Državnog proračuna sufinancirat će se 75 posto cijene mjesečne karte za vlak i autobus za sve srednjoškolce u Hrvatskoj koji do škole putuju ovim prijevoznim sredstvima, a od nje su udaljeni više od 5 kilometara. Prema toj odluci, ostatak iznosa mogu pokriti općine, gradovi, županije ili pak prijevoznici.
Očekuje se da će do kraja rujna biti poznati svi parametri potrebni kako bi se ovaj sustav ustalio, pa će prema tim pokazateljima, Međimurska županija donijeti odluke potrebne da prijevoz za učenike bude besplatan.

prijevoz01_nas

Kako još uvijek nisu riješeni svi tehnički poslovi oko određivanja cijene prijevoza srednjoškolaca autobusima, Međimurska županija odlučila je da za mjesec rujan pokrije razliku za sve učenike iz Međimurske županije koji se školuju u Međimurskoj i Varaždinskoj županiji. 
Međimurska županija sufinancirat će i 25 posto cijene mjesečne karte za vlak, također za sve učenike koji se školuju u našoj i susjednim županijama (Varaždinskoj i Koprivničko-križevačkoj). Treba napomenuti da se za ovaj mjesec ova odluka odnosi i na učenike koji do škole imaju manje od 5 kilometara. Učenicima iz susjednih županija koji se školuju u međimurskim srednjim školama iz Proračuna Međimurske županije neće se sufinancirati mjesečna karta za vlak ili autobus. 

Da podsjetimo, odlukom Vlade Republike Hrvatske, iz Državnog proračuna sufinancirat će se 75 posto cijene mjesečne karte za vlak i autobus za sve srednjoškolce u Hrvatskoj koji do škole putuju ovim prijevoznim sredstvima, a od nje su udaljeni više od 5 kilometara. Prema toj odluci, ostatak iznosa mogu pokriti općine, gradovi, županije ili pak prijevoznici.  

Očekuje se da će do kraja rujna biti poznati svi parametri potrebni kako bi se ovaj sustav ustalio, pa će prema tim pokazateljima, Međimurska županija donijeti odluke potrebne da prijevoz za učenike bude besplatan.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content