Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Slijepe i slabovidne osobe izrađivale predmete od gline u sklopu obilježavanja Europske godine

Datum objave: 24. kolovoza 2012.

DSC00169

 

Jučer su u sklopu programa obilježavanja Europske godine aktivnog starenja i međugeneracijske solidarnosti, članovi Udruge za slijepe i slabovidne osobe Međimurske županije sudjelovali u radionici oblikovanja predmeta od gline.

 

Voditeljica ove edukativne radionice je bila Đurđica Horvat iz Mačkovca, samostalna umjetnica u izradi tradicijskih suvenira od gline koja njeguje dugogodišnju obiteljsku tradiciju lončarstva.

Nakon upoznavanja s tehnikama modeliranja, članovi su se i sami mogli okušati u oblikovanju predmeta od gline na lončarskom kolu, a radove nastale na radionici će nakon sušenja i pečenja dobiti za uspomenu na jedno potpuno novo iskustvo.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content