-2.1 °C
1031.0 hPa
77 %

Slijepe i slabovidne osobe izrađivale predmete od gline u sklopu obilježavanja Europske godine

Datum objave: 24. kolovoza 2012.

DSC00169

 

Jučer su u sklopu programa obilježavanja Europske godine aktivnog starenja i međugeneracijske solidarnosti, članovi Udruge za slijepe i slabovidne osobe Međimurske županije sudjelovali u radionici oblikovanja predmeta od gline.

 

Voditeljica ove edukativne radionice je bila Đurđica Horvat iz Mačkovca, samostalna umjetnica u izradi tradicijskih suvenira od gline koja njeguje dugogodišnju obiteljsku tradiciju lončarstva.

Nakon upoznavanja s tehnikama modeliranja, članovi su se i sami mogli okušati u oblikovanju predmeta od gline na lončarskom kolu, a radove nastale na radionici će nakon sušenja i pečenja dobiti za uspomenu na jedno potpuno novo iskustvo.

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content