Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Proglašena elementarna nepogoda suša

Datum objave: 24. kolovoza 2012.
Župan Međimurske županije Ivan Perhoč u petak je proglasio elementarnu nepogodu za područje cijele Međimurske županije i to zbog suše uzrokovane nedostatkom oborina i natprosječno visokim temperaturama tijekom ljetnog razdoblja 2012. godine, zbog čega su nastale štete na ratarskim i povrtlarskim kulturama, krmnom bilju i voćnjacima.
Procjenu štete od elementarne nepogode suše izvršit će županijsko povjerenstvo za procjenu štete od elementarnih nepogoda zajedno s nadležnim gradskim i općinskim povjerenstvima za procjenu štete od elementarnih nepogoda.
Do petka u resorne županijske službe izvješće o suši poslalo je 13 općina i gradova, a ostali to, ukoliko na njihovom području ima prijavljenih šteta, moraju učiniti najkasnije do srijede 29. kolovoza.  Nakon toga, Županijsko povjerenstvo će izraditi objedinjeno izvješće o nastaloj šteti te ga poslati Državnom povjerenstvu za procjenu štete od elementarne nepogode.
kuruza_nas
Župan Međimurske županije Ivan Perhoč u petak je proglasio elementarnu nepogodu za područje cijele Međimurske županije i to zbog suše uzrokovane nedostatkom oborina i natprosječno visokim temperaturama tijekom ljetnog razdoblja 2012. godine, zbog čega su nastale štete na ratarskim i povrtlarskim kulturama, krmnom bilju i voćnjacima. 
Procjenu štete od elementarne nepogode suše izvršit će županijsko povjerenstvo za procjenu štete od elementarnih nepogoda zajedno s nadležnim gradskim i općinskim povjerenstvima za procjenu štete od elementarnih nepogoda.  Do petka u resorne županijske službe izvješće o suši poslalo je 13 općina i gradova, a ostali to, ukoliko na njihovom području ima prijavljenih šteta, moraju učiniti najkasnije do srijede 29. kolovoza.  

Nakon toga, Županijsko povjerenstvo će izraditi objedinjeno izvješće o nastaloj šteti te ga poslati Državnom povjerenstvu za procjenu štete od elementarne nepogode.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content