Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Završen projekt „Mladi i razvoj lokalnog gospodarstva“

Datum objave: 10. srpnja 2012.
PEN_2012_-_0160Krajem mjeseca lipnja, završen je projekt „Mladi i razvoj lokalnog gospodarstva“ koji su zajednički provodili Regionalna razvojna agencija Međimurje – REDEA i Sveučilište Pannonia iz Nagykanizse. Time je završila i aktivnost koja se odvijala kontinuirano kroz čitavo trajanje projekta, a to je provedba poslijediplomskog specijalističkog studija „EU project manager.“

Studij je polazilo 25 hrvatskih i mađarskih studenata, a na svečanoj ceremoniji u Nagykanizsi 28. lipnja 2012. podijeljene su diplome studentima koji su uspješno završili studij. Na ceremoniji je uz predstavnike Sveučilišta Pannonia, govorio i zamjenik župana Matija Posavec koji je posebno naglasio dobrosusjedske odnose Mađarske i Hrvatske i uspješnost prekogranične suradnje koja rezultira kvalitetnim i za prekogranično područje korisnim projektima poput ovoga.

Projekt ukupne vrijednosti 213.073,00 €, financiran je iz programa IPA prekogranična suradnja Hrvatska – Mađarska, a za cilj je imao jačanje uloge mladih i visokoobrazovanih ljudi iz Nagykanizse i Međimurja u razvoju lokalnog gospodarstva kroz stvaranje, planiranje i provedbu projekata iz različitih ekonomskih sektora. Pored toga, polaznici studija su stekli vještine i kompetencije potrebne za izgradnju široke mreže domaćih i međunarodnih partnerstava.
IMG_8581

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content