Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Humana Nova – originalan i uspješan primjer socijalnog poduzetništva

Datum objave: 17. svibnja 2012.
humana_novaSocijalna zadruga Humana Nova ove je godine otvorila vrata dva Mala dućana u Čakovcu i Varaždinu. U dućanima se može naći rabljena odjeća, no prepravljena ili reciklirana i skrojena u nove, originalne proizvode. Od ostalih trgovina i proizvođača razlikuju se i po tome što im se poslovanje temelji na načelima socijalnog poduzetništva, pa su u zadruzi zaposlene osobe s posebnim potrebama, tekstilne radnice koje su dugo nezaposlene i mladi koji dosad nisu imali priliku iskazati se na nekom radnom mjestu.

Inače, Humana Nova je jedan od projekata čakovečke udruge za razvoj civilnog društva Autonomni centar-ACT. Više informacija o samoj zadruzi možete pronaći na njihovoj internetskoj stranici www.humananova.org.

Novinski članak o Humani Novi možete pročitati na stranicama 22-23 tiskanog izdanja Business.hr od 17. svibnja 2012.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content