Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.2 °C
1033.0 hPa
58 %

Graditeljska škola Čakovec osvojila drugo mjesto na video natječaju „EU minuta“ Delegacije EU

Datum objave: 4. svibnja 2012.
eu-minutaDelegacija Europske unije u Republici Hrvatskoj raspisala je video natječaj za učenike srednjih škola pod nazivom „EU minuta“ kako bi potaknula srednjoškolce na aktivno praćenje tema vezanih uz Europsku uniju i pristupanje Hrvatske u EU. Natječaj je završen 15. travnja 2012. Za sudjelovanje na natječaju učenici su trebali osmisliti i producirati originalan video sadržaj o Europskoj uniji u trajanju od jedne minute. Na temelju pristiglih prijava na natječaj Delegacije EU-a pod nazivom 'EU minuta' Selekcijski odbor je izabrao 10 video klipova za koje se moglo glasovati do 30. travnja.
Prvo mjesto na natječaju osvojila je ekipa Prve i Druge Gimnazije Varaždin s video uratkom „Povucite potez!“, drugo mjesto je pripalo Graditeljskoj školi iz Čakovca s video uratkom „Budućnost u EU“, dok je treće mjesto pripalo učenicima II. Gimnazije iz Zagreba s uratkom „Europska unija i moja budućnost“.

Pobjednički klipovi bit će prikazani na koncertu "Ritam Europe" koji Delegacija EU-a organizira 4. svibnja povodom obilježavanja Dana Europe na jezeru Bundek u Zagrebu. Veleposlanik Paul Vandoren, šef Delegacije EU-a, uručit će pobjednicima natječaja nagrade koje uključuju putovanje u Portugal, video digitalne kamere, te elektronske čitače knjiga (e-book reader).

Sve nagrađene i druge video klipove možete pogledati na web stranici Delegacije.

 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content