-2.1 °C
1031.0 hPa
77 %

Posavec: Školarce treba učiti važnosti poštivanja ljudskih prava

Datum objave: 26. ožujka 2012.
gradanin_nas
U dvorani Pastoralnog centra u Čakovcu, u organizaciji Srednje Škole Čakovec, Gospodarske škole Čakovec, te 3. osnovne škole Čakovec, održana je Prva županijska smotra projekata iz područja Nacionalnog programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo Međimurske županije za osnovne i srednje škole pod nazivom Projekt građanin.

Cilj je projekta pripremiti učenike za život u demokratskom društvu i osposobiti ih za sudjelovanje u javnom životu na lokalnoj i nacionalnoj razini i za razumijevanje međunarodne politike te ih osposobiti  za konstruktivno uključivanje u rješavanje problema kako bi doprinijeli razvoju demokracije. Trinaest grupa iz devet škola, preko prezentiranih projekata  prezentiralo je svoje viđenje javne politike kojima se rješavaju neki problemi ili izazovi u zajednici.

Smotru je otvorio zamjenik župana Međimurske županije Matija Posavec koji je naglasio važnost educiranja školaraca o važnosti punog poštivanja ljudskih prava te toleriranju različitosti.

{gallery}2012galerije/Oujak_2012/Projekt{/gallery}

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content