Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dan narcisa u Međimurskoj županiji

Datum objave: 26. ožujka 2012.
narcise_nas
I u Međimurskoj županiji obilježen je Svjetski i nacionalni dan borbe protiv raka dojke.

Tradicionalnom simboličnom prodajom narcisa, Županijska liga protiv raka Čakovec, Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije te Klub žena oboljelih od raka dojke “Nova nada” osim prikupljanja humanitarnih priloga, željeli su pozornost skrenuti na važnost preventivnih pregleda kako bi se bolest otkrila u što ranijoj fazi, ali i donošenje Nacionalnog programa za liječenje raka dojke u specijalnim centrima s multidisciplinarnim pristupom gdje bi svaka žena imala pravo na optimalnu dijagnostiku, liječenje, medicinsku i psihosocijalnu rehabilitaciju te palijativnu skrb.

Cvijeće se prodavalo na više lokacija u Čakovcu, Murskom Središću, Prelog i Nedelišću. Na štandu postavljenom na čakovečkom Trgu Republike bili su i župan Međimurske županije Ivan Perhoč i zamjenik župana MŽ Matija Posavec.

{gallery}2012galerije/Oujak_2012/Narcise{/gallery}

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content