-2.1 °C
1031.0 hPa
77 %

Hrvatski sabor ratificirao Ugovor o pristupanju Europskoj uniji

Datum objave: 13. ožujka 2012.

HR_EU_sluzbeni_Hrvatski sabor jednoglasno je 9. ožujka ratificirao Ugovor o pristupanju Republike Hrvatske Europskoj uniji. Uvjeti za potvrdu pristupnog ugovora u Saboru stekli su se tek nakon što je Ustavni sud utvrdio da je referendum, na kojem je ulazak u Europsku uniju poduprlo 66,27 % hrvatskih birača, proveden u skladu s Ustavom i zakonom te nakon što je Vlada poslala Saboru prijedlog zakona o ratifikaciji pristupnog ugovora.


Ugovor o pristupanju Hrvatske Europskoj uniji  potpisan je 9. prosinca 2011. u Bruxellesu, a potpisali su ga  hrvatski predsjednik Ivo Josipović i tadašnja predsjednica Vlade Jadranka Kosor te predstavnici svih zemalja članica EU. Do sada je Ugovor ratificiralo pet zemalja EU-a: Slovačka, Mađarska, Bugarska, Italija i Malta, a ostale zemlje članice EU moraju ga potvrditi do očekivanog datuma punopravnog članstva, 1. srpnja 2013.


Nakon ratifikacije Ugovora šef Delegacije EU-a u Hrvatskoj Paul Vandoren izjavio je da se radi o velikom danu. Čestitao je građanima za ovaj izniman uspjeh te poručio da nastavimo s pripremama za članstvo jer će nam ono otvoriti velik broj novih mogućnosti.

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content