Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Europska godina aktivnog starenja i međugeneracijske solidarnosti 2012.

Datum objave: 14. veljače 2012.
EY2012_colour_symbol
Ova godina proglašena je EU godinom aktivnog starenja i međugeneracijske solidarnosti. Prilika je to za sve nas da razmislimo o tome da Europljani žive duže i zdravije nego ikad prije te da uočimo mogućnosti koje u tome leže.

Aktivno starenje omogućuje pripadnicima baby-boom generacije i onima koji će sutra biti starije osobe da:

- dulje budu radno sposobni i da prenose svoja iskustva,
- i dalje imaju aktivnu ulogu u društvu,
- žive maksimalno zdravim i ispunjenim životom.

Važno je, također, da se održava međugeneracijska solidarnost u društvima u kojima broj starijih osoba ubrzano raste.
Političari i dionici bit će suočeni s izazovom kako općenito povećati mogućnosti za aktivno starenje i neovisan život, djelujući na različitim područjima: zapošljavanje, zdravstvo, socijalne usluge, obrazovanje odraslih, volonterstvo, stambena politika, informatičke usluge, promet.

Cilj je Europske godine podići svijest o raznim problemima najboljim načinima njihovog rješavanja. No, iznad svega, ona nastoji potaknuti kreatore politika i dionike da si postave ciljeve i krenu ih ostvarivati. U 2012. trebalo bi prijeći s riječi na djela i donijeti opipljive rezultate.

Preuzeto sa službene internetske stranice EU 2012. godine

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content