Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Pričekajte s iskapčanjem dužnika!

Datum objave: 10. veljače 2012.

hladnoca_nas
Župan Međimurske županije Ivan Perhoč direktorima javnih poduzeća uputio je apel u kojem stoji:

"S obzirom na velike hladnoće koje posljednjih dana vladaju u Međimurskoj županiji, ali i u praktički cijeloj Europi apeliram na direktore javnih poduzeća, posebice onih koji građanima isporučuju struju i plin, da ovih dana privremeno prekinu akcije iskapčanja neredovitih platiša i dužnika.

Naime, smatram da bi iskapčanje dužnika u ove hladne dane, bez obzira na opravdanost, moglo izazvati teške probleme. To naravno ne znači da bi dugove koje oni imaju trebao otpisati, no u desetak dana prolongiranja iskapčanja, njihov dug neće se značajnije povećati.  Čim vremenski uvjeti do dopuste, tvrtke mogu nastaviti s uobičajenom procedurom.

Također, skrećem pozornost građanima da se racionalno ponašaju s energijom, kako se, ukoliko hladnoća potraje, ne bi dogodile redukcije."

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content