Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Preuzeto vozilo za Hitnu medicinsku pomoć

Datum objave: 14. prosinca 2011.

hitna_nas
U utorak je u Zagrebu je pod pokroviteljstvom Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi uručeno 45 ključeva novih specijalnih sanitetskih vozila za 14 županija. Bila je to druga tranša primopredaje.

Međimurska županija dobila je jedno opremljeno sanitetsko vozilo  Ford Transit 300 MWB 2.2 TDCi 140 KS. Vozilo je najsuvremenije i zadovoljava sve propisane standarde. Kroz projekt reforme Hitne medicinske pomoći, Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi nabavilo je 128 sanitetskih vozila, a dosad su podijeljena 78. Planirano je da se ostatak podijeli do kraja godine.

Vozilo namijenjeno našoj hitnoj pomoći preuzeli  su pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu zaštitu i nacionalne manjine Lidija Bijelić dr.med. spec. epidemiolog, privremena ravnateljica Zavoda za hitnu medicinu Međimurske županije mr.sc. Mirela Štefe dr.med. spec. urgentne medicine,  glavni med. tehničar u Zavodu za hitnu medicinu MŽ Romeo Novak i vozač Damir Tota. Međimurska županija dobit će ukupno 3 vozila ukupne vrijednosti 1.200.000,00 kuna.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content