Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Izglasan proračun za 2012. godinu u iznosu od 129.376.631,00 kuna

Datum objave: 1. prosinca 2011.

Skuptina_nas

Na 18. sjednici Skupštine Međimurske županije održanoj u četvrtak, prihvaćen je proračun za sljedeću godinu. Sa 30 glasova za i 6 protiv, vijećnici su usvojili predloženi proračun u iznosu od 129.376.631,00 kuna.

Kako je u predstavljanju proračuna rekao predlagač župan Međimurske županije Ivan Perhoč, on predstavlja trenutnu sliku stanja našeg gospodarstva. On je i optimističan, jer očekujemo da će se nakon izbora promijeniti odnos središnje vlasti prema jedinicama lokalne i regionalne samouprave na način da će provesti fiskalna decentralizacija te da će se za decentralizirane funkcije propisane zakonima, spustiti više novca. U protivnom ispunjavanje svih zadatih obveza ponovno će generirati minus. Zajedno s proračunom usvojena je i odluka o njegovom izvršavanju, kao i projekcije proračuna za 2013. i 2014. godinu.

Na sjednici je prihvaćen i 3. rebalans Proračuna Međimurske županije za 2011. godinu. Nakon izmjena on iznosi 145.049.521,52 kuna. Za rebalans je glasao 21 vijećnik, 14 ih je bilo protiv, a 4 su bila suzdržana.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content