-2.1 °C
1031.0 hPa
77 %

Međimurci dali ogromni doprinos u obrani Vukovara

Datum objave: 19. studenoga 2011.
Kolona_nas
U organizaciji Udruge obitelji zatočenih i nestalih hrvatskih branitelja Međimurske županije u četvrtak je u Čakovcu u spomen na žrtve Vukovara održana kolona sjećanja. Brojni Čakovčani i Međimurci, krećući se ulicama grada od igrališta Sloge na čakovečkom Jugu pa do Spomen zida poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima iz Međimurske županije postavljenom na zidu čakovečke knjižnice Nikola Zrinske, odalo je svoju počast herojima koji su branili Vukovar te tako, kako je kasniji razvoj događaja pokazao neprijatelju nanijeli ključne gubitke zbog kojih je izgubio rat.


Ispred spomen ploče postavljenoj na zgradi na nogometnom igralištu NK "Sloge", održan je kraći program na kojem su nastupili učenici čakovečke Gimnazije. Župan Međimurske županije Ivan Perhoč u prigodnom je govoru naglasio da su u obrani Vukovara, kao i u cijelom Domovinskom ratu, Međimurci su dali ogromni doprinos. Policajci iz tadašnje Policijske uprave varaždinske pod koju je Međimurje spadalo, Vukovar i Istočnu Slavoniju su branili od samih početaka agresije, u Vukovaru su bili do samog kraja, a mnogi su se vratili tek nakog više mjeseci provedenih u logorima. Trinaest poginulih i dva nestala međimurska policajca naš su tužan doprinos obrani hrvatskog grada heroja.

Upravo zato obilježavanje ovakvih obljetnica mora biti i poticaj svima nama da ističemo žrtvu koju je naš kraj dao u obrani domovine. Također, naša djeca i unuci moraju znati tko su bili njihovi preci i za kakve su se plemenite ideale borili. O ratnim operacijama u Vukovaru govorio je policajac Antun Novak i sam vukovarski branitelj.
Sudionici kolone sjećanja u svijeće su zapalili širom Vukovarske ulice i podno Spomen zida.

{gallery}2011galerije/Studeni_2011/Kolona{/gallery}

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content