-2.1 °C
1031.0 hPa
77 %

Britansko veleposlanstvo financiralo Plan zelenog djelovanja Općine Nedelišće

Datum objave: 16. studenoga 2011.
blunt_nas
Veleposlanik Ujedinjenog kraljevstva Velike Britanje i Sjeverne Irske nj.e. David Blunt u srijedu je boravio u Nedelišću. Svrha njegova posjeta bila je promocija Plana zelenog djelovanja, odnosno brošure koja je tiskana zahvaljujući financijskoj pomoći britanskog veleposlanstva.


Na svečanom promociji ove dvojezične edicije, načelnik Općine Nedelišće Mladen Horvat naglasio je da Općina Nedelišće drži do zaštite okoliša, o čemu svjedoči višegodišnja aktivnost i na planu Zelene agende odnosno održivog razvoja. Na području općine nalazi se i vodocrpilište, što je razlog više da se zaštiti okoliša daje izuzetna važnost.

Župan Međimurske županije Ivan Perhoč naglasio je da Nedelišće potvrđuje naš osnovi postulat – brigu za okoliš i njeno očuvanje za buduće generacije. Ovakve akcije pridonose ne samo zaštiti, već i senzibilizaciji javnosti za ovaj problem. Mi Međimurci smo i tu ispred ostatka Hrvatske, no još uvijek moramo mnogo raditi.

Nj.e. David Blunt u kraćem predavanju upoznao je prisutne s aktivnostima britanskog veleposlanstva, ali i stanju u Velikoj Britaniji i Europskoj uniji na ovome planu. Velika Britanija predvodnica je u zemljama EU-a u pogledu  smanjenu emisije stakleničkih plinova, povećanju korištenja obnovljivih izvora energije te ozelenjavanju industrije. Dio svojih iskustava žele prenijeti i na našu zemlju, a financiranje izdanja ove edicije dio je tog projekta.

Inače, britansko veleposlanstvo  tiskanje drugog izdanja Plana zelenog djelovanja Općine Nedelišće financiralo je sa 30-tak tisuća kuna. Nj.e. Blunt posjetio je i Vodocrpilište u Nedelišću gdje je zajedno sa načelnikom Općine Mladenom Horvatom posadio drvo prijateljstva te Područnu školu u Pušćinama gdje je održao predavanje.

{gallery}2011galerije/Studeni_2011/Blunt{/gallery}

 

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content