-2.1 °C
1031.0 hPa
77 %

11 milijuna kuna za novu školsku zgradu u Orehovici

Datum objave: 30. listopada 2011.
OSO35
Nakon više godina izgradnje u petak je u Orehovici otvorena nova zgrada osnovne škole. Investiciju vrijednu 10.900.000,00 kuna, uz asistiranje župana Međimurske županije Ivana Perhoča, načelnika Općine Orehovica Franje Bukala, državnog tajnika u Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta Želimira Janjića i državnog tajnika u Ministarstvu regionalnog razvoja, šumarstva i vodnog gospodarstva Branka Mučnjaka, otvorili su učenici.

Kako je na svečanosti naglasio župan Perhoč, Međimurska županija svjesna je značaja obrazovanja za razvoj cjelokupnog kraja, te je stvaranje preduvjeta za razvoj postavila za svoje prioritete. Ovo je prva školska zgrada koja je u dugoj povijesti Orehovice napravljena upravo za tu namjenu, te ona predstavlja veliki dobitak za općinu. Preostalo je još izgraditi pripadajuću sportsku dvoranu, no i bez nje kvaliteta nastave u ovoj školi znatno će se povećati.

Prema riječima ravnatelja OŠ Orehovica, nova školska zgrada ima dvanaest učionica u kojima će u dvadeset razrednih odjeljenja znanje stjecati tristo učenika. Izgradnju škole financirali su Općina Orehovica, Međimurska županija,a 7.700.000 kuna osigurano je preko zajma Europske investicijske banke, EIB2. Nove prostore blagoslovio je blagoslovio je  varaždinski biskup mons Josip Mrzljak.

{gallery}2011galerije/Listopad_2011/Orehovica{/gallery}

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content