Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

U Lendavi otvorena izložba "8 suvremenih hrvatskih umjetnika"

Datum objave: 23. rujna 2011.
Lendavski Stari grad tijekom rujna, listopada i dijela studenog ugostit će izložbu osmorice hrvatskih umjetnika koji se slovenskoj publici predstavljaju izborom svojih slika i skulptura. Izložbu koja je otvorena  u petak omogućila su ministarstva kulture Slovenije i Hrvatske, Općina Lendava i Međimurska županija, uz pomoć Muzeja Međimurja Čakovec i Galerije Muzeja Lendava.
Milan Bešlić, likovni kritičar i esejist, koji je autor izložbe odabrao je djela akademskih umjetnika Petra Barišića, Peruška Bogdanića, Kažimira Hrastea, Kuzme Kovačića, Vatroslava Kuliša, Željka Lapuha, Igora Rončevića i Antuna Borisa Švaljeka. Kako je naglasio na otvaranju, to je svojevrsna retrospektiva suvremene hrvatske umjetnosti koju je na kraju 20.-tog i početku 21. stoljeća odredio pluralni diskurs. Odabrani autori i djela su reprezentativni, te slovenska publika može vidjeti što se na tome polju u Hrvatskoj događa.
Župan Međimurske županije Ivan Perhoč na svečanosti otvaranja naglasio je da je ova izložba još jedan most između dva susjedna i prijateljska naroda. Mnogo toga nas spaja, naglasio je, a ova je izložba, koju je potpomogla i Međimurska županija, prilika da Slovenija upozna modernu Hrvatsku i kroz umjetnost.
Na otvorenju je govorio i župan Općine Lendava Anton Balažek koji je istaknuo da  Prekmurci i Međimurci vrlo dobro surađuju, a rezultat te suradnje je i ova retrospektiva.
Izložba je otvorena do 13. studenog.
Lendava_nas
Lendavski Stari grad tijekom rujna, listopada i dijela studenog ugostit će izložbu osmorice hrvatskih umjetnika koji se slovenskoj publici predstavljaju izborom svojih slika i skulptura. Izložbu koja je otvorena  u petak omogućila su ministarstva kulture Slovenije i Hrvatske, Općina Lendava i Međimurska županija, uz pomoć Muzeja Međimurja Čakovec i Galerije Muzeja Lendava. 

Milan Bešlić, likovni kritičar i esejist, koji je autor izložbe odabrao je djela akademskih umjetnika Petra Barišića, Peruška Bogdanića, Kažimira Hrastea, Kuzme Kovačića, Vatroslava Kuliša, Željka Lapuha, Igora Rončevića i Antuna Borisa Švaljeka. Kako je naglasio na otvaranju, to je svojevrsna retrospektiva suvremene hrvatske umjetnosti koju je na kraju 20.-tog i početku 21. stoljeća odredio pluralni diskurs. Odabrani autori i djela su reprezentativni, te slovenska publika može vidjeti što se na tome polju u Hrvatskoj događa. 

Župan Međimurske županije Ivan Perhoč na svečanosti otvaranja naglasio je da je ova izložba još jedan most između dva susjedna i prijateljska naroda. Mnogo toga nas spaja, naglasio je, a ova je izložba, koju je potpomogla i Međimurska županija, prilika da Slovenija upozna modernu Hrvatsku i kroz umjetnost. 

Na otvorenju je govorio i župan Općine Lendava Anton Balažek koji je istaknuo da  Prekmurci i Međimurci vrlo dobro surađuju, a rezultat te suradnje je i ova retrospektiva.  

Izložba je otvorena do 13. studenog.


{gallery}2011galerije/Rujan_2011/Lendava{/gallery}

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content