Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.0 °C
1028.0 hPa
71 %

Obilježen Europski tjedan kretanja u Međimurju

Datum objave: 22. rujna 2011.
IMG_4501_m
U srijedu, 21. rujna 2011. na Trgu Republike u Čakovcu održana je središnja manifestacija obilježavanja Europskog tjedna mobilnosti koji je organizirala Međimurska županija u suradnji s Policijskom upravom međimurskom i Gradom Čakovcem. Program je započeo u 9.00 sati zatvaranjem ulice Tome Masaryka za sva vozila na motorni pogon kako bi se smanjila buka i onečišćenje zraka. Ulični prostor iskorišten je za natjecanja djece u vožnji biciklima, rolama i romobilima za učenike V. i VI. razreda.

Istovremeno se na Trgu odvijao bogat program sa svrhom osvješćivanja  građana o potrebi korištenja alternativnih načina kretanja te o korisnosti istih za naše zdravlje. Tako su građani mogli izmjeriti krvni tlak, šećer te savjetovati se o pravilnoj prehrani na štandu Zavoda za javno zdravstvo dok je tristotinjak najmlađih uživalo u vožnji biciklima, natjecalo se u nagradnim igrama za bicikl kao glavnu nagradu te uživalo na simulatoru vožnje s naprednom tehnologijom virtualne stvarnosti. Svoj aktivni duh pokazali su i korisnici Doma za starije i nemoćne koji su pod sloganom „Mladi i moćni“ vježbali aerobik te svojim entuzijazmom pozvali i ostale prisutne da im se pridruže.

Na štandovima je predstavljen rad Policije i Hrvatskog autokluba, a zainteresirani su se mogli upoznati i s ekološkim električnim automobilom namijenjenog gradskoj vožnji te s hibridnim automobilom za potrebe većih udaljenosti.

Sudeći po odazivu građana sve je više onih koji žele nešto promijeniti radi svog zdravlja i općenito radi podizanja kvalitete življenja u svojem okruženju što nam je dodatni poticaj za organizaciju sličnih akcija i u budućnosti.

Ovim putem zahvaljujemo se svim sponzorima i suradnicima koji su podržali našu akciju.

{gallery}2011galerije/Rujan_2011/tjedan_kretanja{/gallery}

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content