Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Raspisan 2. natječaj za dodjelu sredstava za Mjeru 302 iz IPARD programa

Datum objave: 15. rujna 2011.
ipard_Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju  raspisala je drugi natječaj za podnošenje prijava za dodjelu sredstava iz IPARD programa za Mjeru 302. „Diversifikacija i razvoj ruralnih gospodarskih aktivnosti“.
Natječaj je otvoren u razdoblju od 12. rujna do 31. listopada 2011. godine, a dostupan je i na web stranici Ministarstva poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja (www.mps.hr) te na web stranici Agencije za plaćanja (www.apprrr.hr) - u rubrici NATJEČAJI, gdje svi potencijalni korisnici mogu pronaći Vodič za korisnike te potrebne obrasce.

Mjera 302 - treći prioritet IPARD programa ima za cilj povećati prihode ruralnog stanovništva kroz razvoj i diversifikaciju ruralnih aktivnosti na farmi i/ili izvan nje, stvoriti nove mogućnosti zapošljavanja kroz razvoj i diversifikaciju ruralnih aktivnosti na farmi i/ili izvan nje, očuvati postojeća radna mjesta, povećati opseg usluga za stanovnike ruralnog područja i poboljšati kvalitete usluga koje se pružaju te poboljšati socijalnu strukturu u ruralnim područjima.

Omogućava ostvarenje spomenutih ciljeva, a omogućuje ulaganja u sljedećim sektorima:
•    sektor ruralnog turizma,
•    sektor tradicijski obrti,
•    sektor izravna prodaja,
•    sektor slatkovodnog ribarstva,
•    sektor usluga,
•    sektor prerade na poljoprivrednim gospodarstvima,
•    sektor proizvodnje gljiva, te
•    sektor obnovljivih izvora energije.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content