Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

96 tisuća eura za očuvanje kulturnih tradicija

Datum objave: 31. kolovoza 2011.
Projekt Kulturevive koji je prošle godine kao jedan od partnera provodila Udruga Međimurske roke, ocijenjen je kao jedan od najbolje provedenih u Europi, što je bio temelj za  njegov nastavak. Kako je naglašeno na početnoj konferenciji projekta Kulturevive II, održanoj u srijedu u Velikoj vijećnici Međimurske županije, njegov je cilj daljnje produbljivanje veza između susjednih hrvatskih i mađarskih područja, očuvanju kulturnih tradicija, jačanje kulturnog identiteta i razvoj kulturološkog turizma.
Kako je istaknuo predsjednik Skupštine Međimurske županije Petar Novački, trenutno se kod nas provode dva velika projekta iz IPA programa Europske unije. Iako financijski u ovom ne sudjeluje, Međimurska županija podržava svaki projekt koji za cilj ima očuvanje kulturnog ideniteta i razvijanje prijateljskih i gospodarskih odnosa između susjednih regija.
Predsjednica Udruge Međimurske roke i event manager na projektu Mirjana Biber Hren predstavila je program te je naglasila da će se u sklopu projekta organizirati 4 manifestacije, od kojih će prva početi već sutra. Riječ je o Renesansnom festivalu u Koprivnici koji završava u ponedjeljak 05. rujna. Druga je manifestacija u sklopu projekta je "Na to novo leto", koja će biti 3. i 4. prosinca u Čakovcu. 26. i 27. svibnja Zalaegerszegu održat će se predavanje na temu "Razmjena iskustava mađarskih i hrvatskih majstora starih zanata", a 28. Festival čuvatelja narodnih običaja. Na svim manifestacijama predstavit će se partneri u projetku te prezentirati običaje, zanate i posebitosti kraja iz kogeg dolaze.
Na konferenciji su govorila i druga dva partnera iz projekta, direktor Turističke zajednice Grada Koprivnice Renato Labazan te  predsjednica Udruge narodne umjetnosti županije Zala Eva Skrabut (Škrabut). Vrijednost projekta je 95.757,71 eura, od čega europska potpora iznosi 80.062,69 eura. Projekt završava 30. lipnja 2012. godine.
kulturevive2_nas
Projekt Culturevive koji je prošle godine kao jedan od partnera provodila Udruga Međimurske roke, ocijenjen je kao jedan od najbolje provedenih u Europi, što je bio temelj za  njegov nastavak.

Kako je naglašeno na početnoj konferenciji projekta Culturevive II, održanoj u srijedu u Velikoj vijećnici Međimurske županije, njegov je cilj daljnje produbljivanje veza između susjednih hrvatskih i mađarskih područja, očuvanju kulturnih tradicija, jačanje kulturnog identiteta i razvoj kulturološkog turizma.

Kako je istaknuo predsjednik Skupštine Međimurske županije Petar Novački, trenutno se kod nas provode dva velika projekta iz IPA programa Europske unije. Iako financijski u ovom ne sudjeluje, Međimurska županija podržava svaki projekt koji za cilj ima očuvanje kulturnog ideniteta i razvijanje prijateljskih i gospodarskih odnosa između susjednih regija.  

Predsjednica Udruge Međimurske roke i event manager na projektu Mirjana Biber Hren predstavila je program te je naglasila da će se u sklopu projekta organizirati 4 manifestacije, od kojih će prva početi već sutra. Riječ je o Renesansnom festivalu u Koprivnici koji završava u ponedjeljak 05. rujna. Druga je manifestacija u sklopu projekta je "Na to novo leto", koja će biti 3. i 4. prosinca u Čakovcu. 26. i 27. svibnja Zalaegerszegu održat će se predavanje na temu "Razmjena iskustava mađarskih i hrvatskih majstora starih zanata", a 28. Festival čuvatelja narodnih običaja. Na svim manifestacijama predstavit će se partneri u projetku te prezentirati običaje, zanate i posebitosti kraja iz kogeg dolaze.

Na konferenciji su govorila i druga dva partnera iz projekta, direktor Turističke zajednice Grada Koprivnice Renato Labazan te  predsjednica Udruge narodne umjetnosti županije Zala Eva Skrabut (Škrabut).

Vrijednost projekta je 95.757,71 eura, od čega europska potpora iznosi 80.062,69 eura. Projekt završava 30. lipnja 2012. godine.

{gallery}2011galerije/Kolovoz_2011/Kultur{/gallery}

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content