Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurci vodeći u Hrvatskoj u solarnim elektranama

Datum objave: 30. kolovoza 2011.
solektra_m
U časopisu Business objavljen je članak pod nazivom „Međimurci vodeći u Hrvatskoj u solarnim elektranama“.

Prva sunčana elektrana s dvoosnim praćenjem Sunca Solektra d.o.o. osnovana je 2010. godine u Križopotju. Osnovna djelatnost je proizvodnja električne energije iz obnovljivih izvora energije. Osim proizvodnjom električne energije Solektra se bavi i pružanjem usluge inženjeringa, tehničkog savjetovanja i vođenja projekata u području obnovljivih izvora energije i kogeneracije.

Sunčana elektrana Solektra jedna je od triju najvećih u Republici Hrvatskoj. Zasluga za to pripada Goranu Oreškom i Marku Bratkoviću koji su na temelju znanja i iskustva počeli razvijati sustav obnovljivih izvora energije, ponajprije sunčanih.

Cijeli članak možete pročitati ovdje (pdf).

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content