Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

150 izlagača na sajmu u Donjem Kraljevcu

Datum objave: 25. kolovoza 2011.
sajamKrajem sljedećeg tjedna u Donjem Kraljevcu održat će se 6. međunarodni voćarski sajam. O programu sajma, izlagačima, novostima te značaju ove manifestacije za Međimurski županiju i Općinu Donji Kraljevec, na konferenciji za novinare održanoj u prostorima Županije, govorili su predsjednik Županijske skupštine Petar Novački, zamjenik načelnika Općine Donji Kraljevec Kristijan Baranašić, članica Organizacijskog odbora sajma Sandra Percač i stručni suradnik u Upravnom odjelu za poljoprivredu i turizam Marko Puškadija.
Međimurje je značajni proizvođač voća i povrća u nacionalnim okvirima te je sajam izuzetna prilika za promociju naših poljoprivrednika, predstavljanje noviteta u proizvodnji ali i stvaranju poslovnih kontakata, rekao je među ostalim Petar Novački. Zamjenik načelnika Baranašić pak je istaknuo predavanje koja se održavaju na sajmu posebice ono na temu "Poljski model udruživanja voćara u proizvođačke grupe i organizacije", koje će održati gosti iz poljskog ministarstva poljoprivrede.
Na sajmu će se osim prezentacijsko - prodajnog dijela održati i niz predavanja i savjetovanja, a na njima će sudjelovati i predavači iz Hrvatske, Srbije, Austrije i Švicarske. Kako je naglasila Sandra Percač, tražilo se mjesto više u dvorani, tako da će neki sudionici izlagati na otvorenom dijelu sajma gdje će biti smještena poljoprivredna mehanizacija. Drugog dana sajma održat će se u Kulturno umjetnički program u sklopu EU projekta "Prijateljstvo bez granica putem zajedničkih vrijednosti", na kojem će nastupiti KUU iz Zalaszentgrota, Heviza, Čazme i Donjeg Kraljevca, rekao je Marko Puškadija.
Inače, prijavljeno je 150 izlagača, a sam sajam će u petak 02. rujna otvoriti ministar poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja Petar Čobanković. Sajam traje do nedjelje 04. rujna.
sajam
Krajem sljedećeg tjedna u Donjem Kraljevcu održat će se 6. međunarodni voćarski sajam. O programu sajma, izlagačima, novostima te značaju ove manifestacije za Međimurski županiju i Općinu Donji Kraljevec, na konferenciji za novinare održanoj u prostorima Županije, govorili su predsjednik Županijske skupštine Petar Novački, zamjenik načelnika Općine Donji Kraljevec Kristijan Baranašić, članica Organizacijskog odbora sajma Sandra Percač i stručni suradnik u Upravnom odjelu za poljoprivredu i turizam Marko Puškadija.

Međimurje je značajni proizvođač voća i povrća u nacionalnim okvirima te je sajam izuzetna prilika za promociju naših poljoprivrednika, predstavljanje noviteta u proizvodnji ali i stvaranju poslovnih kontakata, rekao je među ostalim Petar Novački. Zamjenik načelnika Baranašić pak je istaknuo predavanje koja se održavaju na sajmu posebice ono na temu "Poljski model udruživanja voćara u proizvođačke grupe i organizacije", koje će održati gosti iz poljskog ministarstva poljoprivrede. 

Na sajmu će se osim prezentacijsko - prodajnog dijela održati i niz predavanja i savjetovanja, a na njima će sudjelovati i predavači iz Hrvatske, Srbije, Austrije i Švicarske. Kako je naglasila Sandra Percač, tražilo se mjesto više u dvorani, tako da će neki sudionici izlagati na otvorenom dijelu sajma gdje će biti smještena poljoprivredna mehanizacija. Prvog i drugog dana sajma održat će se u Kulturno umjetnički program u sklopu EU projekta "Prijateljstvo bez granica putem zajedničkih vrijednosti", na kojem će nastupiti KUU iz Zalaszentgrota, Heviza, Čazme i Donjeg Kraljevca, rekao je Marko Puškadija.

Inače, prijavljeno je 150 izlagača, a sam sajam će u petak 02. rujna otvoriti ministar poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja Petar Čobanković. Sajam traje do nedjelje 04. rujna.

{gallery}2011galerije/Kolovoz_2011/Sajam{/gallery} 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content