Međimurje Europska regija sporta za 2022.
1.6 °C
1019.0 hPa
41 %

Započele pripreme za Urbanovo 2012

Datum objave: 30. lipnja 2011.
urbanovo_nas
Manifestacija Urbanovo  - Dani vina u županiji Zrinskih koja se krajem svibnja i početkom lipnja održala u Gornjem Međimurju, ove je godine okupila rekordni broj posjetitelja. Naime, kako su naglasili članovi Organizacijskog odbora na konferenciji za novinare održanoj u četvrtak u Vinskoj kući Cmrečnjak u Sv. Urbanu, tih dana Gornje Međimurje posjetilo je 35 posto ljudi više nego lani, a od tog broja  preko 80 posto bili su gosti izvan Međimurja.

Predsjednik Organizacijskog odbora i zamjenik župana Međimurske županije Matija Posavec rekao je da je to dokaz da je međimurski turizam prosperitetan te da mi domaćim i stranim turistima imamo što pokazati i ponuditi. To se prije svega odnosi na gastro-enološku ponudu, ali i očuvan krajolik. Odlični su to temelji da se naša županija iz tranzitne regije koji turisti posjećuju uglavnom u proputovanju, pretvori u prestižnu turističku destinaciju gdje se dolazi na nekoliko dana.

Član organizacijskog odbora manifestacije i predsjednik Društva Hortus Croatiae Zdravko Dvanajščak naglasio je da je ovogodišnje Urbanovo uspjelo te da se na tim temeljima već danas počinje pripremati manifestacija za sljedeću godinu. 2012. velik dio posla bit će usmjeren prema marketingu i stvaranju prepoznatljivosti Urbanova u nacionalom okviru. Svi koji jednom dođu u Gornje Međimurje i probaju vina oduševljeni su i često se vraćaju, rekao je Dvanajščak. Prodornije marketinške aktivnosti taj broj ljudi sigurno će povećati.

Ivan Goričanec iz stvaraonice Krug predstavio je novi vizualni identitet sljedećeg Urbanova, naglasivši da je manifestacija nakon više od desetljeća na prekretnici. Međimurci znaju što je Urbanovo i na njega dolaze, no ostatak svijeta s njime se tek treba upoznati. Upravo zato Urbanovo je dobilo svoju interenetsku stranicu, www.urbanovo.hr na kojoj će uskoro biti objavljivane sve novosti i obavijesti vezane uz manifestaciju.

Konferencija za novinare bila je prilika i da se predstavi novi vizuelni identitet Urbanova.


{gallery}2011galerije/Lipanj_2011/Urbanovo{/gallery}

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content