Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.8 °C
1019.0 hPa
45 %

Održan sastanak s ključnim nositeljima komunikacijskih aktivnosti usmjerenih na informiranje hrvatskih građana o Europskoj uniji i pripremama za članstvo

Datum objave: 29. lipnja 2011.

6900-PRI-V_m

28. lipnja 2011. godine održan je sastanak usmjeren na informiranje hrvatskih građana o Europskoj uniji i pripremama za članstvo kojeg je održao Državni tajnik za europske integracije Andrej Plenković. Na sastanku su sudjelovali Glavni pregovarač Vladimir Drobnjak, članovi Pregovaračke skupine za vođenje pregovora o pristupanju Republike Hrvatske Europskoj uniji, predstavnici Hrvatske gospodarske komore, Hrvatske obrtničke komore, Ureda za udruge, Agencije za regionalni razvoj, SDURF-a, predsjednici i tajnici Županijskih savjeta za europske integracije i koordinatori za Komunikacijsku strategiju tijela državne uprave.


Državni tajnik Plenković predstavio je planiranu dinamiku vezano uz potpisivanje Ugovora o pristupanju te provedbu referenduma o pristupanju Hrvatske u Europsku uniju te je naglasio potrebu intenziviranja komunikacijskih aktivnosti te značaj uloge Županijskih savjeta za europske integracije, tijela državne uprave, HGK i HOK, kao i nevladinog sektora u informiranju građana o procesu pristupanja. Predstavnici Županijskih savjeta za europske integracije iznijeli su pregled aktivnosti koje provode na lokalnoj razini te izazove s kojima se pritom susreću. Istaknuli su potrebu intenzivnijeg informiranja pojedinih ciljnih skupina, posebice gospodarstvenika, poduzetnika i ruralnog stanovništva, te praćenja poduzetih aktivnosti od strane medija.

 

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content