Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Održan sastanak s ključnim nositeljima komunikacijskih aktivnosti usmjerenih na informiranje hrvatskih građana o Europskoj uniji i pripremama za članstvo

Datum objave: 29. lipnja 2011.

6900-PRI-V_m

28. lipnja 2011. godine održan je sastanak usmjeren na informiranje hrvatskih građana o Europskoj uniji i pripremama za članstvo kojeg je održao Državni tajnik za europske integracije Andrej Plenković. Na sastanku su sudjelovali Glavni pregovarač Vladimir Drobnjak, članovi Pregovaračke skupine za vođenje pregovora o pristupanju Republike Hrvatske Europskoj uniji, predstavnici Hrvatske gospodarske komore, Hrvatske obrtničke komore, Ureda za udruge, Agencije za regionalni razvoj, SDURF-a, predsjednici i tajnici Županijskih savjeta za europske integracije i koordinatori za Komunikacijsku strategiju tijela državne uprave.


Državni tajnik Plenković predstavio je planiranu dinamiku vezano uz potpisivanje Ugovora o pristupanju te provedbu referenduma o pristupanju Hrvatske u Europsku uniju te je naglasio potrebu intenziviranja komunikacijskih aktivnosti te značaj uloge Županijskih savjeta za europske integracije, tijela državne uprave, HGK i HOK, kao i nevladinog sektora u informiranju građana o procesu pristupanja. Predstavnici Županijskih savjeta za europske integracije iznijeli su pregled aktivnosti koje provode na lokalnoj razini te izazove s kojima se pritom susreću. Istaknuli su potrebu intenzivnijeg informiranja pojedinih ciljnih skupina, posebice gospodarstvenika, poduzetnika i ruralnog stanovništva, te praćenja poduzetih aktivnosti od strane medija.

 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content